Premiérou Veselých paniček windsorských v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu začínají ve čtvrtek 25. června Letní shakespearovské slavnosti: důmyslná scéna Karla Glogra sestavená z košil, podvlékaček, kombiné, prostěradel, cích a starodávných krajkových ubrusů rozvěšených na dlouhatánských šňůrách tu vydrží až do 15. července. Pak ji vystřídají červené kožené klubovky, trůny hrdinů tragédie Antonius a Kleopatra. I tato hra bude mít letos v Praze na slavnostech premiéru.

jj

Jak uvádějí pořadatelé, komedie Veselé paničky windsorské v režii Jiřího Menzela s Bolkem Polívkou v roli Falstaffa a Simonou Stašovou v úloze paní Paužoutové je už takřka vyprodána, do nabídky jdou nyní poslední nevyzvednuté rezervace.

Na ostatní inscenace jsou však podle uměleckého ředitele slavností Libora Grosse lístky stále ještě k dostání, a to ve všech cenových kategoriích: „Platí to hned o následujícím programovém titulu Bouře s Martinem Hubou jako Prosperem a Janem Třískou jako Kalibanem,“ říká Libor Gross o Shakespearově mistrovské pozdní hře, v níž se perou živly i lidské charaktery. Od 7. do 26. července ji uvidíme na druhé pražské scéně, nádvoří Hudební fakulty AMU na Malostranském náměstí 13. „Bouři letos uvedeme už ve sté repríze - i tím je tato hra v letošním programu výjimečná,“ řekl Gross. Podle něj stojí Bouře za návštěvu už kvůli energickému výkonu Jana Třísky, ale i proto, že ji letos uvidíme zřejmě naposledy - hraje se už třetí sezonu a s jejím dalším opakováním se už příští léto nepočítá.

Ke stále dostupným inscenacím patří i čerstvá programová novinka Sen noci svatojánské, na níž se první vstupenky v síti Ticketportal teprve začínají prodávat. Titul představí pod širým nebem ve spolupráci se slavnostmi Pražská komorní filharmonie. Kouzelný Shakespearův text přednesou Sabina Laurinová (Titanie), Oldřich Vízner (Oberon) a Ivana Jirešová (Puk), které doprovodí PKF dirigovaná Jakubem Hrůšou. Pod širým nebem tak zazní hudba Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, zkomponovaná jako scénický doprovod právě k Shakespearově čarovné komedii. Hudebně-dramatický projekt je naplánován pouze na dva exkluzivní večery: 30. a 31. srpna ho uvidíme na zbrusu nové scéně, v zahradě u terasy Jízdárny Pražského hradu.

 

Reklama