strašilka

Moje kamarádka měla doma slušný zvěřinec. Jednu fenku afgánského chrta s pěti štěňaty, dvě krysy a morče,vycpané káně, obrovské akvárium, v kleci párek korel, na balkóně hlemýždě, několik hadů, sklípkana  a asi dvě stovky strašilek. Do toho všeho se jí narodil zbrusu nový chlapeček Míša.

V té době ji navštívila paní ze sociálky – pracovnice chodily na kontrolu zjišťovat, v jakém žije dítě prostředí – a se Zdeničkou vyplňovala dotazník. S každou vypsanou kolonkou se jí ježily vlasy na hlavě víc a víc. Když došlay ke stračilkám, paní rezignovala a dotazník zmuchlala a zahodila.  A se slovy: „Pokuste se to nějak zredukovat, příjdu za měsíc, snad se už nic nerozmnoží,“ opustlila byt.

Zdenička pak skutečně během pár dnů rozdala štěňata ,a strašilky, které nikdo nechtěl, odplavaly záchodovým odpadem… Teď už jsem ji dlouho neviděla. Doufám, že ji ta havěť nesežrala.

Marie z Prahy

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Napište nám na redakční  e-mailovou adresu:redakce@zena-in.cz svoje zajímavé postřehy a zábavné příběhy a historky, které jste s nimi prožili. Svoje texty můžete doplnit i obrázkem vašeho „kámoše“.

Těšíme se na vaše příspěvky, které budeme v průběhu celého dne zveřejňovat, a ty nejzajímavější samozřejmě odměníme. Dnes je ve hře značkové tričko spolu se šamponem na rovnání vlasů Gliss kur – Asia straight a knížka Richarda Waterse z nakladatelství Metafora Fobie odhalené a vysvětlené, věnovaná mimo jiné i ne zrovna oblíbeným tvorům z živočišné říše.

 

Reklama