seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Svatební fotograf David Bernard, který má bohaté zkušenosti v oboru, sdílí několik klíčových aspektů, na které se při fotografování svateb zaměřuje. „Já vždy chci, aby tam bylo co nejvíce opravdovosti. Chci, aby si novomanželé po deseti ttnebo třiceti letech řekli, jo takhle to tenkrát bylo, a ne že budou vzpomínat na to, jak tenkrát stály tři hodiny na slunci a fotili se,“ říká David. 

Dalším důležitým faktorem je světlo. Profesionální svatební fotografové se snaží využít přirozené světlo a vytvořit dokonalé podmínky pro zachycení každého detailu. Magické atmosféry docílíte pouze správnou prací se světlem. 

„Dost často fotím svatby i v Irsku, kde mají ke svatebnímu dni úplně jiný přístup než u nás. Svatby začínají odpoledne a trvají až do rána. Po obřadu se přejíždí na místo, které je vzdálené třeba až sto kilometrů. Počasí v Irsku je samozřejmě jiné než u nás a člověk musí mít s sebou techniku, na kterou se může spolehnout a díky které budou fotky kvalitní i v deštivém počasí,“ dodává David. 

shutterstock-483957421.jpg
Foto: Shutterstock

Tipy pro výběr svatebního fotografa: 

  1. Prozkoumejte portfolio různých svatebních fotografů a zaměřte se na jejich styl a schopnost zachytit emoce. Najděte fotografa, který s vámi rezonuje. „Fotograf by vám měl sedět i po lidské stránce, přeci jen s vámi tráví celý den,“ vysvětluje David. 
  2. Komunikace: Předem si stanovte, jaké máte představy. Pokud chcete pouze momentky nebo portrétní fotografie, každý fotograf má jiný přístup a specializuje se na něco jiného. 
  3. Zkušenosti a reference: Zjistěte si, jaké má fotograf zkušenosti se svatební fotografií a jaké reference má od předchozích klientů. Pokud je to možné, požádejte o doporučení od přátel a rodiny, kteří již s daným fotografem spolupracovali. 
  4. Plánování a flexibilita: Věnujte pozornost tomu, jakým způsobem fotograf plánuje a organizuje svou práci. Je důležité, aby byl dostatečně flexibilní, aby se mohl přizpůsobit vašim potřebám a přáním. 
  5. Finanční rozpočet: Mějte na paměti, že kvalitní svatební fotografie jsou investicí. Stanovte si rozpočet pro fotografii a hledejte fotografa, který nabízí nejen kvalitu, ale také cenově dostupné balíčky.
  6. Setkejte se s fotografem. Důležité také je, abyste si sedli lidsky. Nikdo na své svatbě nechce mít nikoho, s kým si nerozumí, protože i vztah a sympatie se odrazí na výsledných fotkách.
  7. Ujasněte si, za co zaplatíte. Dopředu si zjistěte, kolik fotek dostanete, kolik jich projde retuší a co všechno je v ceně. Abyste ve finále nebyli překvapení a ještě se nedohadovali, často se to totiž stává.

Zdroj: fotograf David Bernard, jindrichnejedly, hedvikafialova

Reklama