serikova

Šeříky jsou krásné a voňavé, ale ve váze brzy uvadnou. Zato z jejich barvy se můžete těšit dlouhou dobu. Šeříky mají velmi bohatou škálu barev, a toho se dá využít i pro inspiraci při zařizování bytu.

Máte ráda šeříky? Určitě ano. Jejich nezměnitelná vůně prosycuje jarní vzduch a široká škála barev těší naše oči. Prodlužte si jejich sezonu a použijte šeříkovou v bytě. Sluší jí to na stěnách i na bytových doplňcích.

Barva šeříku není jen známá lila, ale pohybuje se v široké škále odstínů. Od bílé přes pastelově růžovou až po sytě fialovou.

Výhodou těchto odstínů je jejich nevtíravost. I ten nejsytější odstín nepůsobí ostře a agresivně. Naopak, jsou spíš tlumené a působí uklidňujícím dojmem. Jako byste do nich přimíchali trochu bílé.

Světlejší odstíny se hodí do ložnic a dětských pokojů.

Tmavší a sytější odstíny působí velmi elegantně a reprezentativně, takže vyniknou v obývacích pokojích a prostorných halách, kde je dostatek světla.

S čím tuto barvu nejlépe kombinovat?

Nikdy neuděláte chybu, když ji zkombinujete s bílou. V tomto případě si můžete pohrát se všemi odstíny šeříku a vždycky budou působit dobře.

Ale tato barva vám nabídne i něco víc.

Máte-li dost místa a světla, kombinujte šeříkovou s lomenými odstíny barvy šedé a zelené. Tyto nevšední kombinace nejlépe vyniknou ve společnosti starožitného nábytku. Dosáhnete tak neopakovatelné, noblesní atmosféry jako ze starých časů.

Je na vás šeříková na stěnách přece jenom moc?

Zkuste ji na doplňcích, jako jsou polštářky, přehozy nebo drobné předměty, které můžete snadno vyměnit.

Podívejte se na obrázky a udělejte si názor na tuto zajímavou barvu. Dokážete si ji představit ve svém bytě?

Foto: facebook House&Beautiful, Veranda a Elle Decor

Čtěte také:

Reklama