Kopretina nás věrně provází už od dětství. Od prvních kreslířských krůčků, přes hry na princezny a víly s kopretinovými věnci, až po první lásky. Vzpomínáte? Má mě rád, nemá mě rád…

Kdybyste měla nakreslit symbol květiny, zřejmě by to byla typická podoba kopretiny s kulatým středem a podlouhlými okvětními lístky. Kopretina je květinou skromnou, zato optimistickou a velmi půvabnou.

Určitě nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že kopretiny patří k nejoblíbenějším květinám, které svých skromným půvabem předčí mnohem ušlechtilejší druhy. Máme je rády na lukách, stejně jako ve váze.

A tak se tato úžasná květina stává nejen ozdobou přírody, ale i našich domovů. Její obrovskou výhodou je dlouhá trvanlivost, i když je nutná častá výměna vody. Kopretina je vděčnou kytičkou, která se hodí do rozmanitých květnových aranžmá. Ale nejvíc jim to sluší s dalšími lučními květinami a travami. Záleží jen na vašem vkusu a oblíbenosti pestrých kytic.

Pro inspiraci jsem vám vybrala pár obrázků různých aranží. Přeneste se na venkov do prosluněných zahrad a pokochejte se přívětivou krásou těchto letních květin.

Zdroj foto: https://www.facebook.com/pages/Love-for-all-seasons/307917175902147?id=307917175902147&sk=photos_stream

Čtěte také

Reklama