Podzim přišel dřív, než jsme si přály a s ním i změna šatníku. Letní oblečení pomalu střídají hřejivější kousky. Mezi ně patří i čím dál oblíbenější kardigany. Stále žádný nemáte z obavy, že vám přidá kila? V dnešní Škole stylu vám poradíme, jak si vybrat takový, který bude lichotit vaší postavě.

kardigan

Úplety jsou trochu ošidné. Mnohé z nás k nim mají averzi, protože si v nich připadají „tlustě“ a neohrabaně. Nemusí to tak být vždy. Záleží na vzoru, hutnosti materiálu a samozřejmě střihu.

Čtěte také: Twinset, skvělá dvojka, kterou užijete i v zimě

kardigan

Každá postava má svá specifika a potřebuje něco jiného. To platí nejen obecně, ale i při výběru kardiganu. Existuje v mnoha variantách a je ležérnější alternativou saka, nebo kabátku. Je pohodlný a hřejivý, takže ideální pro podzimní čas.

Jaký typ vybrat?

  • kardiganRovný, jednoduchého střihu - takových najdeme v obchodech nejvíc. Bude slušet ženám a dívkám s rovnou postavou, bez vyznačeného pasu a výrazných křivek. Takový kardigan bude nejlépe korespondovat s jejich tělesnými proporcemi. Vysoké postavy mají velkou výhodu, protože většina kardiganů v současných kolekcích jim bude vyhovovat.
  • Pokud jste malé postavy, dejte si pozor na kardigany příliš dlouhé a „hutné“. V takových vaše postavička zanikne a bude působit „utopeně“. Vybírejte si spíš splývavější materiál a délku maximálně do poloviny stehen. Ale i tady záleží na celkových proporcích. Pokud nejste vysoká, ale máte dlouhé nohy, o to delší může váš kardigan být.cardigan
  • Pokud jste „kulaťoučká“ vyhýbejte se objemným kardiganům, jejichž spodní lem končí v nejširší linii vašeho těla. Docílila byste ještě kulatějšího vzhledu. Malým postavám lichotí kardigany s cípatými lemy, které opticky prodlužují.
  • Ženy výrazných křivek (postavy typu X a A) se nemusí kardiganu vzdát. Jen by si měly vybírat modely, které jsou hladké a lehce projmuté. Těm sice současná móda moc nepřeje, ale i tady se najde řešení. Vytvořte si pas pomocí pásku.

kardigan

  • Velká prsa můžou být další překážkou, proč se kardiganu vyhýbáme. Ale to je chyba. Stačí si vybrat takový, který je v horní polovině těla bez zapínání, vzorů a zdobných detailů.

Čtěte také:

Reklama