Česká televize vloni odvysílala dokumentární cyklus Čtyři v tom, časosběrný dokument čtyř nastávajících maminek. Tento projekt se setkal u diváků, zejména u divaček, s velkým ohlasem. Od 23. února následuje na programu ČT2 jeho pokračování.  

Všech šest dílů dokumentárních seriálů Čtyři v tom vidělo v průměru 343 tisíc diváků. Podle očekávání přilákal seriál k obrazovkám více ženy než muže.

Čtyři v tom / konkurz

Hrdinkami tohoto seriálu jsou sedmadvacetiletá Kristýna, orientovaná lesbicky, vychovávající syna Eliáše sama. Společně s dvěma psy a kočkami. Je vtipná, pohotová, život bere s humorem a nadsázkou a i přes svou orientaci je ráda, že se to stalo a ona porodila dítě, největší zázrak jejího života.

Druhou hrdinkou je teprve osmnáctiletá studentka Bára, vdaná za ne o mnoho let staršího Mílu. Velmi vtipného a na svůj věk dobře situace řešícího kluka, který má rád lego panáčky a svého syna a manželku. Jsou oba moc mladí, chvilkami ještě děti. Ale snad jim láska a manželství vydrží.

mum

To se čtyřiadvacetiletou Veronikou, další maminkou v projektu, i navzdory tomu, že je mladá, si život už hodně pohrál. Kromě svého nově narozeného chlapečka má doma ještě nevyléčitelně nemocnou dceru Amálku a také se stará společně s manželem o jeho mladšího bratra, neboť jejich maminka trpí roztroušenou sklerózou. Veronika je velká bojovnice a manžel je jí ve všem oporou.

Poněkud nezvyklý pár představuje třiatřicetiletá maminka Kamila, manažerka z Brna, pro niž je práce produkční vším. Proto se s manželem dohodli, že na mateřskou dovolenou se synem Filipem půjde on. Jak to tento potetovaný bouřlivák, vlastnící hudební klub, ale také srdce na pravém místě, zvládne, jsme zvědaví.

Druhá řada odstartuje 23. února 2014 na ČT2, a pokud jste viděly i tu první, určitě si ji nenechte ujít.
Všechny maminky už porodily a jejich životy se ubírají směry, možná v mnohém podobné i těm vašim.

mum

Použitý materiál: ftp://ceskatelevize.cz a www.youtube.com

Reklama