Hlavní představitelka božské Angeliky, Michéle Mercier, má velmi zajímavé datum narození: 1. 1. 1939. První den roku, ve kterém začala 2. světová válka. Pradoxně i život této herečky by se dal nazvat věčným bojem, včetně výher a porážek.

Michéle se narodila ve francouzském městě Nice. Ve škole byla premiantkou, milovala balet, a rozhodla se ho také studovat. Po příjezdu do Paříže studovala herectví a díky baletu se vypravila na stáž do Anglie.
V roce 1957 se setkala s režisérem Denysem de La Patelliére, který ji obsadil do filmu Pomsta z hrobu. Od té doby se začala rozvíjet její herecká kariéra.

Půvabná blondýnka byla obsazována do rolí vyzývavých žen a prostitutek.
Hrála po boku takových zvučných jmen, jako jsou Ingrid Bergman, Jean Gabin, nebo Marcello Mastroiani.

Její životní rolí se stala role Angeliky, která ji ale nepřinesla bohužel jen slávu, ale i závist a filmovou zkázu. I když po Angelice natočila ještě několik filmů, její tvář byla neustále spojována s Angelikou, a tak velmi brzy, v pouhých 34 letech, svou filmovou kariéru ukončila.

mm

Ani v lásce neměla štěstí. Všichni ctitelé v ní viděli jen svůj idol, Angeliku. Byla dvakrát provdána, ale ani jedno z manželství se jí nevydařilo. Oba exmanželé ji využili, zneužili a „oškubali“ z peněz. Po druhém rozvodu odjela na nějaký čas do USA, kde pracovala ve filmových studiích. Jejím obdivovatelem a později i snoubencem, se stal na krátké dva roky ještě obchodník Adrien Jancu, se kterým se seznámila ve Švýcarsku. Těsně před její třetí svatbou však zemřel na rakovinu.

V roce 2002 napsala Michéle knihu „Já nejsem Angelika“, ve které se vyznává s celoživotním úspěchem i „prokletím“ této role.

 • V roce 2010 navštívila Michèle Mercier také Prahu. Byla hlavní hvězdou plesu ve Státní opeře Praha (6. února).
  Byť se pochopitelně za ta léta změnila a trochu nám zestárla, oči ji prozradily.
  Stále stejně krásné a svůdné - jako v Angelice.

Michèle Mercier na plese ve Státní opeře

Téma dnešního dne: Fenomén Angelika

 • Líbí se vám filmová verze Angeliky?
 • Kdy jste ji viděly poprvé?
 • Díváte se na ni i opakovaně?
 • Máte ji třeba doma na DVD?
 • Který díl se vám líbí nejvíc?
 • Četly jste i knihu?
 • Pokud ano, jste zklamané filmovým zpracováním
  nebo naopak – zdá se vám ještě lepší?
 • Líbí se vám hlavní představitelka Angeliky Michèle Mercier ?
 • A jaký má na Angeliku názor váš partner (manžel :) Díval se někdy s vámi?

Pojďte společně s námi do romantiky a pusťme si Angeliku - a klidně i všechny díly :)
Na dnešní téma pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměníme pěkným dárkem: (abyste byly hezky opálené a měly krásné vlasy – jako Angelika :) opalovacím krémem, mlékem po opalování a k tomu dostanete ještě vlasové tonikum.

opalovani

Reklama