Tajemství spřízněných duší a Můj okamžik prozření - to jsou dvě knižní novinky od nakladatelství Knižní klub www.knizniweb.cz, které si můžete přečíst v lednu!

Jill Bolteová Taylorová
Můj okamžik prozření Příběh ženy, která přežila svou smrt

knihaJedno prosincové ráno se Jill probudila a pod okem ucítila ostrou bolest, vstala a připadala si nějak podivně, ale stále se domnívala, že nejde o nic vážného. Šla si zacvičit, nachystala si oblečení, vlezla do sprchy - celou dobu se pohybovala jako loutka v podivném snu.
Postupně pozoruje, jak se jí zhoršuje koordinace a rozmlžuje myšlení, snáší se na ni podivné ticho, jako kdyby s ní mozek přestával komunikovat. Nakonec ztratí cit v pravé ruce, a když si konečně uvědomí, že jde opravdu do tuhého, má už tak nekoordinované myšlení, že si ani nedokáže vzpomenout na číslo na pohotovost, sedí před telefonem a zoufale se snaží něco zorganizovat. Po krátkém jasnozřivém záblesku si vybaví telefon do práce a po několika usilovných pokusech i vytočí číslo - vzápětí však zjistí, že už se nedokáže ani srozumitelně vyjádřit. Nicméně kolega se dovtípí, přijde k ní a odveze ji do nemocnice.
Autorka pokračuje v líčení, co se s ní dělo potom, jak ji lékaři stabilizovali, jak probíhala operace, chronologicky popisuje, s čím se musela vyrovnávat a jak pokračovala rehabilitace. Postupně se učila znovu vstřebávat nové informace, nějaký ten rok nedokázala dělat více věcí najednou a každá akce vyžadovala její plnou pozornost. Popisuje také, jak její osobnost i charakter ovlivnila skutečnost, že měla vyřazenou z provozu levou hemisféru, a právě problematikou hemisfér a jejich odlišných funkcí se v knize podrobněji zabývá.
Nesmírně zajímavá kniha přináší fascinující vhled do pocitů člověka postiženého krvácením do mozku a zároveň ukazuje, že mozek je schopen až zázračné regenerace.

Autorka:
Jill Bolteová Taylorová, PhD., (nar. 1959) se věnuje neuroanatomii, přednáší na Indiana University School of Medicine a je mluvčí střediska Harvard Brain Tissue Resource Center. Ve svých 37 letech prodělala mozkovou mrtvici s krvácením do levé hemisféry a o své zkušenosti napsala unikátní knihu, která vzbudila velký ohlas, získala řadu ocenění a byla přeložená do více než třiceti jazyků. Americký časopis Time zvolil autorku mezi 100 nejvlivnějších lidí roku 2008.

Vydala Euromedia Group k.s., Irar

Více ZDE.

Arielle Fordová
Tajemství spřízněných duší

knihaArielle Fordová svěřuje ve svém podnětném a čtivém díle čtenářům tajemství, díky němuž se i jí samotné podařilo nalézt lásku, a zdůrazňuje, že toto tajemství pomohlo bezpočtu lidí najít svou spřízněnou duši. Každý okamžik každého dne vysíláme signály energie a lidé kolem nás ji pociťují. To vysvětluje, proč se spokojený člověk stává magnetem pro prožitky, které mu přinesou ještě větší naplnění. Chceme-li tedy získat životního partnera, který bude šťastný, vášnivý a plný sil, musíme se nejprve snažit, abychom sami vytvářeli tyto pocity v sobě. Přesně tento postup si autorka s velkým úspěchem zvolila a nyní ho nabízí ve své knize dalším lidem - jasně, prakticky a podnětně. Tajemství spřízněných duší vás provede ruku v ruce příjemným vývojem a přiblíží vám cvičení, která vám pomohou, až se budete na všech úrovních připravovat na prožívání i sdílení lásky a radovat se z ní. Věřte tomu, že všechno přijde v pravý čas!

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub

Více ZDE.

Reklama