Jedno procento z prodeje všech výrobků Kanken Art jde přímo na financování iniciativy Arctic Fox Initiative, která pomáhá společnosti Fjällräven podporovat projekty, v nichž je příroda na prvním místě. A proto i představení nové řady batohů Kanken Art připadlo na 22. dubna, tedy Den Země.

obrazek.png

Letošní edici s názvem „Bezmezný horizont“ navrhla švédská koloristka, designérka a fotografka Tekla Evelin Severin. Její návrh vychází z linií a prostorů v přírodě. Konkrétně z míst, kde se setkává pevnina a moře s oblohou a vzniká bezmezná linie horizontu. Ve volbě barev Teklu inspirovaly teplé, slunečné dálky, drsné útesy na pobřeží a zářící maková pole zalitá růžovými západy slunce. „Velké i malé detaily společně vytvářejí hlavní kompozici a jsou důležitou součástí celku. Zároveň vytvářejí vlastní světy,“ říká o svém návrhu Tekla. Více se o její inspiraci a tvůrčím procesu dozvíte ve videu Vize designéra.

Nový Kanken Art je dostupný ve Freshlabels, ve Fjällräven Shop a u dalších prodejců.
 
Batoh Kanken byl poprvé představen v roce 1978 a původně byl vyvinut, aby řešil problémy s bolestí zad u školáků. Rychle si získal na oblibě nejen u dětí, ale i mezi dospělými. Dnes je Kanken jedním z nejikoničtějších výrobků společnosti Fjällräven a s oblibou jej nosí lidé všech věkových kategorií a ze všech společenských vrstev. Byly vyvinuty jeho různé verze, neustále se rozšiřuje barevná paleta i použité materiály. Zkrátka a dobře – díky širokému sortimentu rodiny The Kankens existuje perfektní Kanken pro každého. Která z nových barev pro rok 2022 vyjadřuje vaši osobnost?

6266558f811efobrazek.png

Pokud si nevyberete z široké nabídky barev, pak zamiřte na platformu Kanken Me, která dává fanouškům značky Kanken možnost vytvořit si batoh přesně na míru. Díky online konfigurátoru, který společnost Fjällräven loni spustila, mohou být lidé kreativní a přizpůsobit si svůj vlastní batoh Kanken tak, aby odrážel jejich pestrou osobnost, sladit ho s oblíbeným oblečením nebo jednoduše improvizovat. Díky 14 možnostem výběru barev a 15 přizpůsobitelným dílům jsou k dispozici miliony možných kombinací. Je tak prakticky nemožné, abyste potkali někoho se stejným batohem. A k tomu všemu získal letos v únoru Kanken Me malého sourozence a do konfigurátoru přibyl i o velikost menší Kanken Me Mini.

626655bbb6e97obrazek.png

626655ca217ccobrazek.png

Reklama