Amalaki (amla, amlaka, amlaki) neboli indický angrešt, je všestranný omlazující plod a měl by být součástí každodenních rutin prakticky všech lidí, zvláště v období, kdy se blíží letní sezóna.

Strom Amlaki roste po celém indickém subkontinentu buď divoce v celé krajině nebo také v sadech. Stromy jsou štíhlé se vzdušnými listy jako z peří a se zelenými, malými, kulatými a překvapivě tvrdými plody. Ochutnání ovoce amlaki je opravdu překvapením, plod je totiž neuvěřitelně kyselý!
5c6ea8d9b49ffobrazek.png

Obrovské množství vitaminu C
Síla Amlaki je spojena především s dlouhověkostí. Toto spojení se v Ajurvédě objevuje na mnoha místech. Amlaki je uznáván pro svůj omlazující vliv na celé tělo, další benefity tohoto plodu je pak jeho velký přínos pro imunitní systém.

Amlaki obsahuje velmi vysoké množství vitaminu C – což potvrzuje řada studií. Amla obsahuje například 10krát až 20krát více vitamínu, než je v pomeranči. Kromě svých imunitních a omlazujících vlastností je Amla také jemně detoxikační. Amalaki také pomáhá podporovat zdravou mikrocirkulaci, vyživuje a podporuje zdravé srdce, podporuje zdravou hladinu cukru v krvi a zdravé, lesklé vlasy a prospívá očím!

Přivítejte Amla ve vašem každodenním životě

Existuje mnoho způsobů, jak zařadit Amla do vašeho každodenního života. Zde jsou pouze tři z nejznámějších použití:

  • Amla.
  • Triphala – detoxikační směs.
  • Chyavanprash – je nejodvážnější z ajurvédských bylinných džemů pro omlazení a podporu imunitního systému.

V tisíce let starých ajurvédských textech a legendách je Amla popisována jako jemná, a přesto velmi efektivní podpora pro imunitu a celkové zdraví. Je to je na vás, zda se rozhodnete zařadit Amla do vašeho každodenní života.
 

Reklama