O tom, proč jsou tak zvaní Singles sami, co čekají nebo nečekají, v čem dělají nebo nedělají chybu, bylo napsáno hodně, ale ne úplně vždy je tam zachycený ten moment, že pokud je člověk sám, netočí se jeho život jen kolem zaměstnání a hledání partnera, ale že chce i normálně žít. Pokud je trochu aktivní, tak chodit do společnosti, za kulturou, sportovat, jezdit na dovolené a výlety.

Ne každý je takový samorost, aby tyhle věci podnikal sám a nevadilo mu to - přece jen pro většinu lidí je daleko lepší je sdílet. K tomu je ovšem dobré mít kamarády a moci sdílet s nimi - ale co s tím, když kamarádi mají momentálně mladé rodiny a kmitají kolem dětí? Opravdu dobrá kámoška může soucitně vyslechnout po telefonu, jak je hrozné nemoct sehnat někoho do kina, zatímco ona sama jednou rukou krmí jedno dítě, druhou odhání druhé od horkého čaje a na pozadí má obavu, za co koupí benzín na víkendovou cestu za rodiči, ale ani ta nejlepší kámoška v téhle situaci nemůže projevit to pravé pochopení. Je prostě potřeba najít „spřízněné duše“.

aktivity

Kamarádka, která hledá na seznamkách, se mi svěřila, jaké s nimi má trápení. Hledá někoho na běžky, do hor, do hospůdky, na výlet do Indie nebo projížďku na kole. A vždycky se jí ozvou jen holky. Ostatně já mám se seznamkami stejnou zkušenost, taky se mi ozývají většinou holky,ale mně to nevadí. Jí to vadí, protože holky se ozvou s povzdechem „škoda že nejsi mužský“ a pak jdou dál hledat mužské, což je na té seznamce jejich hlavní cíl...

Prostě na seznamkách je příliš mnoho lidí, jen za jedním příliš jasným cílem. Nejsi mladá dlouhonohá blondýna, nebo 35letý finančně zajištěný muž? Nezapadáš do „vzorce“ a máš smůlu - cílem je najít partnera, ne ztrácet čas, byť s někým zajímavým. Navíc tam jsou mnozí z mužů vyznavači gaučingu, hledající finančně zabezpečené ženy s postavou modelky, zkušenostmi prostitutky a s pečovatelskými sklony, které touží po přestárlých, obtloustlých, líných alkoholicích. Hledat tam aktivní kluky je jako hledat jehlu v kupce sena, protože aktivní kluk na víkend vyrazí se svými stejně aktivními kamarády z mládí (ženu nechá doma s dětmi) a nepotřebuje hledat na seznamce. Evidentně je v téhle situaci potřeba najít nějaký portál, kde se dají najít aktivní lidé, kteří mají různé zájmy a něco podnikají.

Tak jsme s kamarádkou hledali a našli: Společné aktivity

Portál se jmenuje Společné aktivity. Je to sdružení aktivních lidí z masa a kostí, kteří virtuální realitu používají jen jako prostředek k tomu se inspirovat, domluvit a společně pak podnikají různé aktivity. Sportovní, rekreační, relaxační i společenské. Pořád se tam něco děje.

Projekt odstartoval v roce 2010, kdy měl 112 akcí, v roce 2011 už to bylo 394 akcí a rozjíždí se čím dál rychleji. Na téměř každý den je tam návrh nějaké aktivity, nebo inzerovaná akce, která téměř jistě proběhne. Ten, kdo si chce něco zkusit, ale neví jak to zařídit, tu může najít nejen inspiraci, ale třeba i organizátora, který mu ke splnění snu pomůže. Obrovská výhoda Společných aktivit je zejména v tom, že každý člen se může podílet na jejich činnosti a vymýšlet další akce, vkládat činnosti, které ho baví, nebo už dávno si je touží zkusit, ale nikdy nebylo s kým. „Přece nepůjdu sama do kina“ je tu jen zbabělou výmluvou. Pokud si dáte trošku práce a zjistíte film, zarezervujete lístky a vložíte včas informaci o pořádání akce, můžete klidně vyrazit s dvacítkou dalších mladých sympatických ...
„Ach ty Vánoce, ty bych zrušil, všichni jsou s rodinou, jen já sám...“ místo co byste váhali, zda přece jen být s rodiči, jet navštívit babičku, nebo se trochu netaktně snažili vecpat k dávnému spolužákovi, který přece nemůže odmítnout, stačí málo a můžete vyrazit s partou 30 lidí, kteří jsou na tom podobně, třeba na horskou chatu na Silvestra.

Nekecám, podívejte se třeba sem: http://www.spolecneaktivity.cz/akce/archiv. Kdo si není jistý, že chce hledat přímo na seznamce, (nebo naopak si je jistý, že TAM už opravdu hledat nechce, ale přece jen by rád do budoucna nebyl sám), tu má ideální příležitost poznat nezadané lidi při společných akcích a nemusí se bát, že přístup toho druhého bude od začátku hodnocení ve stylu „tohle zboží chci/nechci“, jak je běžné na seznamkách. Na Aktivitách naopak najdete spoustu milých, vstřícných a příjemných lidí, kteří jsou rádi, že s nimi podnikáte to, co vás všechny baví a je jim celkem jedno, jestli měříte 150, nebo dva metry, a jestli jste kluk nebo holka. Což je po těch seznamkách opravdu osvobozující pocit.

Projekt není komerční, mnoho akcí je zdarma, a nebo za symbolický poplatek. Pokud se jedná o akce, které jsou za peníze (vstupenky, ubytování, a podobně s nutností rezervovat a platit někde něco předem), má portál vypracovaný fungující systém rezervací a plateb. Členství je bezplatné a systém upozorňování na nové akce je propracovaný tak, že si každý člen může podle sebe nastavit, podle svých zájmů, jak chce být informován.

Srdečně zveme Ženy-in na Společné aktivity. Pojďme spolu do divadla, vinotéky, na taneček, spinning, do sauny nebo na výlet či lyže! To, že je člověk momentálně na něco sám - ať už proto, že nemá partnera a je singl, nebo že děti už vylétávají z hnízda a partner lety trochu zlenivěl - přece neznamená, že se musí přizpůsobit nepříznivým okolnostem a že musí sám sedět doma!

František Pudil

Reklama