shutterstock-1185697639.jpg

„I když žijeme ve dvacátém prvním století, stejně přijde pořád někomu divné, když řeknu, čím se živím,“ začíná vyprávět Kristýna, kterou jsme potkaly na veletrhu technologií. „Recenzuji hry, testuji je a teď už si i trochu přivydělávám na streamovací platformě Twitch.tv, kde se lidé koukají na to, jak hraji. Když k tomu přidám ještě historku, o tom, že jsem se v jedné z her seznámila se svým manželem, většinou lidé vůbec nechápou, jak je to vlastně možné.

A možné to je a řekla bych, že nejsem jediná, komu se to stalo. Vlastně vím i o jednom dalším případu. Před pěti lety jsem začala hrát online hru World of Warcraft, což je takový otevřený virtuální prostor, kde jsou třeba různé nadpřirozené i normální postavy, za které hrají reální lidé. Můžete se jen tak procházet, žít spolu, chodit do hospody, prostě téměř cokoliv. Některé postavy jsou zlé a mohou vás zabít, některé jsou přátelské. S těmi je dobré uzavírat aliance, a potom objevovat nekonečný prostor, případně bojovat proti nepřátelům. Já jsem byla taková elfka a při jednom bloudění jsem narazila na elfa, který mi byl dost podobný.

shutterstock-761248267.jpg
Zdroj fotografií: Shutterstock

Chvilku jsme si povídali a zjistili jsme, že máme i podobný vkus. Od té doby jsem trávila skoro všechen čas na počítači, protože jsem chtěla být s tím záhadným elfem. Také mě ale napadalo, že by to ve skutečnosti mohl být ošklivý tlustý pán, který si užívá, že si píše s mladou holkou. Naštěstí to tak nebylo. Asi po třech měsících jsme si poslali své fotografie, a i když nebyl Martin můj typ, jela jsem za ním z Prahy do Ostravy. Hned na první pohled jsme se do sebe zamilovali, ale dalo by se říct, že už jsme do sebe byli zamilovaní před tím.

Po roce jsme se k sobě nastěhovali a občas jsme hráli WoW ještě doma. Ve hře mě také požádal o ruku, což bylo velice romantické. Svatba proběhla už reálně a hned po ní se nám narodila krásná dvojčátka Maruška a Mia. Už je to pět let, co jsme spolu a do teď jsme se snad ani jednou nepohádali, jsme prostě spřízněné duše.

Myslím, že je jedno, jak se lidé seznámí. Rozhodně bych v dnešní době jen z principu neodsuzovala různé online způsoby. Člověk není tvor, který by byl zvyklý být sám a samota zkrátka nikomu neprospívá. Jediné, na co se musíte připravit, je fakt, že budete muset babičce stále dokola vysvětlovat, jak že to tedy vlastně bylo.“

Čtěte také:

Reklama