„I když žijeme ve dvacátém prvním století, stejně přijde pořád někomu divné, když řeknu, čím se živím,“ začíná vyprávět Kristýna, kterou jsme potkaly na veletrhu technologií. „Recenzuji hry, testuji je a teď už si i trochu přivydělávám na streamovací platformě Twitch.tv, kde se lidé koukají na to, jak hraji. Když k tomu přidám ještě historku, o tom, že jsem se v jedné z her seznámila se svým manželem, většinou lidé vůbec nechápou, jak je to vlastně možné.

A možné to je a řekla bych, že nejsem jediná, komu se to stalo. Vlastně vím i o jednom dalším případu. Před pěti lety jsem začala hrát online hru World of Warcraft, což je takový otevřený virtuální prostor, kde jsou třeba různé nadpřirozené i normální postavy, za které hrají reální lidé. Můžete se jen tak procházet, žít spolu, chodit do hospody, prostě téměř cokoliv. Některé postavy jsou zlé a mohou vás zabít, některé jsou přátelské. S těmi je dobré uzavírat aliance, a potom objevovat nekonečný prostor, případně bojovat proti nepřátelům. Já jsem byla taková elfka a při jednom bloudění jsem narazila na elfa, který mi byl dost podobný.


Zdroj fotografií: Shutterstock

Chvilku jsme si povídali a zjistili jsme, že máme i podobný vkus. Od té doby jsem trávila skoro všechen čas na počítači, protože jsem chtěla být s tím záhadným elfem. Také mě ale napadalo, že by to ve skutečnosti mohl být ošklivý tlustý pán, který si užívá, že si píše s mladou holkou. Naštěstí to tak nebylo. Asi po třech měsících jsme si poslali své fotografie, a i když nebyl Martin můj typ, jela jsem za ním z Prahy do Ostravy. Hned na první pohled jsme se do sebe zamilovali, ale dalo by se říct, že už jsme do sebe byli zamilovaní před tím.

Po roce jsme se k sobě nastěhovali a občas jsme hráli WoW ještě doma. Ve hře mě také požádal o ruku, což bylo velice romantické. Svatba proběhla už reálně a hned po ní se nám narodila krásná dvojčátka Maruška a Mia. Už je to pět let, co jsme spolu a do teď jsme se snad ani jednou nepohádali, jsme prostě spřízněné duše.

Myslím, že je jedno, jak se lidé seznámí. Rozhodně bych v dnešní době jen z principu neodsuzovala různé online způsoby. Člověk není tvor, který by byl zvyklý být sám a samota zkrátka nikomu neprospívá. Jediné, na co se musíte připravit, je fakt, že budete muset babičce stále dokola vysvětlovat, jak že to tedy vlastně bylo.“

Čtěte také:

Reklama