Vždycky když se někdo zeptá „a jak jste se seznámili?“ nepřidám většinou svoji humornou historku (žádnou nemám), ale historku o seznámení mých rodičů…

Bylo jim 22 a 32 let, oba z nich už měli jedno nepovedené manželství za sebou a seznámili se tam, kde by to nejmíň čekali…na kremaci.

Jednalo se o pohřeb strejdy z máminy strany, kterého zrovna neměla moc v lásce a původně se této akce účastnit ani nechtěla. Strejda byl zároveň známý táty – oba byli muzikanti a hrávali spolu. A tak se stalo, že skupina muzikantů přišla zahrát a právě je dostala máma na starosti. Už tisíckrát o tom vyprávěli…jemu se líbil její zadek v džínovém kabátě s páskem, jí se líbilo - - - …no, to dodnes nevím, a jestli to někdy věděla ona, tak nám to nikdy neřekla.

Na jednu stranu sice táta byl šikovnej chlap, ovšem na druhou stranu si na něm 70. léta vybrala daň. Pejzy, květovaná košile a upnutý svetřík – to není zrovna to, co by na mě u chlapa zapůsobilo. A utěšuju se tím, že ani moji mámu tohle neupoutalo, že nemá žádnou skrytou úchylku nebo tak něco, ale že našla na něm něco jiného, co ji zaujalo a proč svolila ke schůzce.

První rande se konalo na křižovatce u vesnice, kde máma bydlela a kde měla být vyzvednuta autem. Problém byl v tom, že křižovatky byly dvě a každý z mých rodičů stepoval na jiné. Setkali se v půli cesty, až když každý z té své křižovatky odcházel pryč.

Svatba byla za 2,5 měsíce aneb jak máma říká „seznámili jsme se na kremaci, pak jsme měli dvě nebo tři rande po tmě v autě a pak jsme se vzali“. Jsou spolu doteď, už 31 let. A doposud jsou experty na kuriozity :-) A já jsem za sebe i za bráchu ráda, že máma na tu kremaci přece jen šla a že se nakonec našli i mimo křižovatky…mám k tomu svůj důvod :-)

Heather

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Heather, to se mi strašně líbilo. Věřím, že tím rodiče baví své okolí celý život. Simona

Jaké kuriozní seznámení jste zažily vy nebo vaši blízcí? Moc se těším na vaše příspěvky na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama