fb.jpg
Foto: Premium Outlet Prague Airport

V srpnu se můžete těšit na Dinosauří VR, které najdete v Premium Outlet Prague Airport u letiště v Ruzyni. Vyzkoušet si můžete nejmodernější hru virtuální reality v Evropě zaměřenou na pravěký život na zemi. Vezměte děti na procházku do pravěku, kde se tváří v tvář setkají s Tyranosaurem rexem a dalšími pravěkými giganty. 

t-940x624-dsc00248.jpgFoto: Trilopark

Milovníkům dinosaurů jistě udělá radost návštěva Triloparku v Praze, kde se dozvědí zajímavosti o pravěkém světě, podívají se na kostry dinosaurů, zahrají si na paleontology nebo si vyrobí vlastního trilobita. Nově je zde k vidění končetina Atlasaura, na konci prázdnin můžete zajít mrknout na Plesiosaura, na jehož kostru vybíral park na portálu HitHit. Termín je nutný rezervovat, otevírací doba je v sobotu od 10:00 do 15:00 a v neděli od 13:00 do 15:00. Vstupné stojí 200 Kč včetně komentované výstavy Nelístostný pravěk + veškeré aktivity včetně výroby dinosauří lebky. Více informací najdete zde.

5f05d7fc2e5b5fb.jpg
Foto: redakce

Chlupáčovo muzeum je vhodné pro nadšené sběratele trilobitů a jiných fosilií, ale také pro děti, které touží po větším množství zajímavostí o dobách, kdy naši planetu obývala pravěká monstra. Převážnou část sbírky tvoří zkameněliny trilobitů, amonitů a rostlin, najde se tu však i rekonstrukce kostry masožravého dinosaura! Přehledné tabule malého muzea, které se nachází v budově přírodovědecké fakulty na Albertově, návštěvníkům poskytnou informace o jednotlivých stádiích vývoje planety od kambria po křídu. Dozvíte se také, kde se zkameněliny podařilo najít, což nadšenci mohou pojmout jako tip na dobrodružný výlet.

5f05d9759d30dBez-nazvu.jpgFoto: DinoPark

DinoPark je ojedinělý koncept tematicky zaměřených zábavních parků v České republice, na Slovensku, ve Španělsku a od srpna 2017 také v Rusku. Unikátní síť DinoParků představuje návštěvníkům záhadný svět dinosaurů v jejich reálných podobách a seznamuje návštěvníky s prostředím druhohor. DinoPark nabízí nádherné pohyblivé a statické modely dávných vládců naší planety v životních velikostech, dětské atrakce, DinoKlub, kamarády Fina Dina a Dinu Minu a mnoho dalšího. Mottem DinoParku je přinášet malým i velkým DinoFandům radost, poznání, zábavu a zážitky, na které se nezapomíná. DinoParky najdete v Praze, Plzni, Liberci, Ostravě a ve Vyškově. Vstupné stojí pro děti do 15 let 120, jinak 190 Kč. 

profimedia-0175627626.jpg
Foto: Profimedia

Film Cesta do pravěku od Karla Zemana mají v oblibě spíše starší ročníky. Pokud chcete ale svým dětem ukázat nádherné ilustrace Zdeňka Buriana, vezměte je do muzea ve Štramberku. Vstupné je pro děti do 6 let zdarma, starší děti do 15 let mají vstupné za pouhých 20 Kč.

dinoprales-3.jpgFoto: Fajnpark

Dinoprales v Chlumci nad Cidlinou je jednou z naučných stezek Fajnparku. Při jeho návštěvě se přenesete až 250 mil. let zpět a cestou potkáte mnoho prehistorických ještěrů. Atrakce je určena pro všechny věkové kategorie. Trasa Dinopralesem je mírně obtížná pro kočárky (na cestě je 14 schodů a 80 cm úzké místo). Vstupné stojí do celého parku 290 Kč.

Reklama