Málokdo řekne, že má v bytě místa nazbyt. Vždycky se najde několik důvodů, proč ho někde ušetřit. Většinou se uskromníme, ale bývá to na úkor spaní. Ať už máme dospívající děti a chceme jim dopřát soukromí vlastního pokoje, nebo si chceme zařídit pracovnu, nebo domácí tělocvičnu.

Nejčastějším místem, které nám přijde jako zbytečný přepych je ložnice. Koneckonců, spát se dá i na rozkládacím letitém gauči v obýváku. Ale upřímně řečeno. O kvalitním spánku na takovém letitém provizoriu nemůže být ani řeč. Takové lůžko by mělo být opravdu jen nouzovým řešením.

Rozkládací postele s kvalitní matrací? Proč ne! Pokud nám záleží na dobrém spánku a odpočinku, neměli bychom na rozkládací posteli šetřit. Naštěstí existuje řešení, které v sobě snoubí estetiku, funkci a kvalitu.

Rozkládací nábytek ušetří místo a je tedy možným řešením všude tam, kde je málo prostoru. Rozkládací postel v malém bytě vyřeší problém, kdy skloubení „sedacího“ a „spacího“ nábytku do jednoho je z prostorových důvodů nutností nebo elegantně vyřeší příležitostné spaní pro hosta.

Rozkládací křeslo Quattro

Quatro

Skloubit do jednoho požadavky na kvalitní sedací a zároveň i lehací funkci není úplně jednoduché, ale najdeme výrobky, kde se podařilo. Základem je dobrá funkčnost celého lůžka. Rozkládací postel se skládá ze dvou částí: samostatný rám umožňuje rozložení lůžka na požadovaný rozměr. “Šikovná“ matrace pak ve složeném stavu nabízí anatomicky správné sezení včetně pohodlného opření. Po rozložení je matrace zcela rovná, bez mezer a nabízí příjemné ležení a spánek. Matrace může být jednoduchá – např. pro příležitostné spaní. Nebo je možno pořídit matraci kvalitní, pokud je lůžko určeno pro trvalé spaní. Ideálním materiálem pro matrace do rozkládacích lůžek je kvalitní polyuretanová pěna – tento materiál, pokud má ty správné parametry, má dostatečnou elasticitu, pevnost a zajistí i dobré provzdušnění lůžka. Vhodnou konstrukcí do rozkládacích postelí je vícevrstvá matrace – složená ze dvou nebo tří vrstev. Pokud si chcete dopřát opravdové pohodlí, můžete si pořídit i do rozkládací postele matraci, která má na povrchu tzv. línou (paměťovou) pěnu. Paměťová pěna reaguje na teplotu a zatížení, přesně se přizpůsobí tvaru těla a podepře je rovnoměrně rozděleným tlakem. Výsledkem je velmi pohodlné ležení. Matrace na rozkládací posteli může být celočalouněná, může být opatřena klasickým „matracovým“ potahem nebo může mít i kombinovaný potah, který je velmi praktický - ze strany, kde se sedí, je čalounění, z druhé strany je pak příjemná látka pro spánek.

Quatro

Rozkládací křeslo Quattro má po rozložení lehací plochu 80 x 200 cm, lze jej objednat i širší – 140 cm. Jiné typy rozkládacích lůžek pak nabízejí po rozložení i klasickou šířku, jako má postel – 160 nebo 180 cm. 

Quatro

U rozkládacích křesel a lůžek můžete většinou vybírat z mnoha barevných provedení, takže není problém vybrat vhodnou barevnou kombinaci do daného interiéru. Příjemnou vychytávkou jsou oblé hrany a oblé rohy u lůžka. To je velmi praktické především v menších prostorech, kde se chodí těsně kolem nábytku. Pak tedy nehrozí nepříjemné a někdy i bolestivé setkání s ostrým rohem nábytku.

Quatro

Široký sortiment rozkládacích postelí najdete např. v JMP Studiích zdravého spaní.  

Praktickou ukázku rozkládání a skládání postele naleznete na našem videu:

Reklama