Brazílie, země samby, fotbalu a žen s údajně nejkrásnějšími zadky na světě. Jaké je jejich tajemství? Dozvíte se na lekci Made in Brasil!

feff

Přichází léto, pro mnohé z nás období dovolených, odpočinku, opalovaní, a pro některé strašák v podobě odhalování našich více či méně krásných těl. Samozřejmě že každá z nás má k sobě své výtky a vždy je co zlepšovat. A proto jsem se tento týden nechala zlákat cvičením, které slibuje vytvarování zadních partií a stehen v doprovodu brazilských rytmů, což dle instruktorů zaručuje vše, jen ne nudu - Made in Brasil.

V rytmu samby

Před lekcí jsem si našla pár dalších informací popisující tento originální fitness program, čekat na mě měla jednoduchá sestava, která bude doplněna temperamentními tóny brazilské hudby. Vše lahodilo mým představám, neváhala jsem tedy, popadla ručník, tekutiny a plna očekávání vyrazila do svého oblíbeného fitness centra.

Temperament? A kde?

V praxi tato lekce skutečně vypadá poměrně nekomplikovaně – cvičí se různé dřepy, squaty, výpady na stepu, skoky a balanční cviky, při kterých předně posiluje náš zadek, střed těla a břicho. Tempo je sice svižnější, ale zvládne jej i začátečník. Je pravdou, že tuto posilovací lekci rozhodně nelze považovat za neúčinnou - druhý den jsem pochopila, proč je Made in Brasil zkrácen na půlhodinu, ale přiznám se, že jsem očekávala více – nejen pouhopouhé posilování na stepu, které mi po chvíli začalo připadat nudné. Očekávala jsem více akčnosti, přece jen předsudků o jižanském temperamentu se člověk zbavuje velmi těžko. Patříte-li však mezi ty, které na sobě rády tvrdě pracují, a s poněkud nudnou posilovací rutinou jste již smířena, mohu koncept Made in Brasil doporučit.

Made in Brasil si navíc můžete zacvičit v pohodlí svého domova, na internetu naleznete mnohá instruktážní videa, která se sobě (ač některá s různým názvoslovím) podobají jako vejce vejci.

Čtete také:

Reklama