S nástupem jara pomalu odkládáme kabáty a chystáme se rozkvést tak jako všechny květinky okolo. K tomu patří i „oprášení“ šatníku, a konečně zase můžeme ukázat tu nejženštější z našich zbraní: nohy.

Nohy krásné samy o sobě stačí jen podtrhnout vhodně zvolenými punčochami, pokud je třeba odvést pozornost, poslouží punčochy stejným způsobem.

 

 

Doby, kdy byly punčochy pletené, klouzaly dolů a nohy měly především zahřát, jsou už naštěstí dávno pryč. Dnes vybíráme z nepřeberného množství vzorů a nevíme, po kterém sáhnout dřív. Hodně záleží na zvoleném oblečení, příležitosti, ke které punčochy oblékáme, a také na postavě. Punčochy s výrazným vzorkem si můžete dovolit k jednoduchému oblečení, ale pozor, jsou vhodné pouze pro dokonale tvarované nožky.

 

Jestliže si nejste jistá, chybu neuděláte v punčochách bez vzoru. Ten pravý šmrnc Vám dodá pečlivě sladěná barva a větší či menší lesk. Nemusíme se bát ani výrazných odstínů, v zahraničí jsou naprosto běžné a konečně už prorážejí i  u nás. Na experimenty s barvami není třeba čekat až do léta, pořiďtě si do šatníku alespoň jeden jarně vybarvený kousek.

Volíte-li punčochy na ples nebo pro jinou slavnostní příležitost, měly by být bez vzoru. Efektní budou v odstínu tlumeně zlaté nebo stříbrné, dokonale rovné nohy si mohou dovolit zadní šev.

 

Kromě estetické funkce dnes už ale můžete očekávat i něco navíc. Aby se punčochy staly naší druhou kůží, musí také perfektně padnout. Proto se stává samozřejmostí příměs vlákna LYCRA®, které k tomu ještě zajistí pohodlí při nošení, trvanlivost a zachování tvaru i po opakovaném použití. Když se chcete trochu rozmazlit, měly byste se poohlížet po označení LYCRA® Body Care, které najdete na punčochách se zvlhčujícím a masážním účinkem, případně s postupným uvolňováním vitaminu E. Pokud jste celý den na nohou, raději si vyberte označení LYCRA® Leg Care. Díky speciální technologii si při nošení užijete příjemnou masáž a podstatně snížíte únavu nohou a otoky. Kromě vlákna LYCRA® se do punčoch přidává i vlákno TACTEL®, kromě snadné údržby přispívá i k přírodnímu pocitu a vzhledu. Často ještě vytváří zajímavé metalické efekty, které Vašim nohám dodají chladný třpytivý lesk.

 

Proč se spokojit s málem, když si můžeme přát víc?
Naše nohy si zaslouží patřičnou pozornost, takže vyražte do ulic v nějakém bláznivém modelu, šokujte a přitáhněte pozornost právě k nim. Dopřejte mužům ten pohled.