Téměř vražednou kombinaci nadělily sudičky půvabné španělské herečce Penelope Cruz: je krásná, talentovaná v mnoha směrech, jazykově a pohybově nadaná, pilná a má vskutku neodolatelný šarm. Hm, a k tomu má jen tak mimochodem za partnera fantastického chlapa.

Ale jak už to tak bývá u mimořádně úspěšných žen - na toho pravého - Javiera Bardema - si počkala poměrně dlouho (i když se setkali již při natáčení jejího téměř prvního filmu Šunka, šunka!). To hledání jí navíc zpříjemňovaly takové hvězdy jako Tom Cruise nebo Matthew McConaughey... (bez komentáře).

  • Těžko se dá také uvěřit, že ji dlouho Hollywood přehlížel jako cizinku, která mluví špatně anglicky a její filmy nejsou nic moc...

V kinech právě běží jeden z nejnovějších filmů okaté herečky, která dávno není jen jižanskou kráskou, ale skutečnou a uznávanou umělkyní. A právě Příběh mého syna (2012) bude podle mého patřit k těm titulům, o kterých se dlouho mluví.

Podivný příběh lásky je velmi silný a značně neoddechový... Nicméně pojďme si připomenout z bohaté filmografie španělské krásky pár snímků, které zaujaly mě - a nevybírám podle umělecké hodnoty, ale tak nějak od každého trochu, aby bylo vidět, že na kvalitní filmy neexistuje snad žádný patent.

Příběh mého syna , www.bioscop.cz

Vše o mé matce (1999)

Úžasný režisér Pedro Almodóvar (z jeho dílny doporučuji také film Mluv s ní) dokáže z herců dostat přesně to, co potřebuje. A jeho filmy rozhodně nejsou uklidňující, nebo prvoplánově líbivé. Přesto koukáte od začátku do konce se zatajeným dechem. Oscarem oceněný film (cizojazyčný) jsem objevila díky mé starší kamarádce. Mluvila o něm s takovým zaujetím, že mi trošku lezla na nervy. Po jeho zhlédnutí jsem uznala, že nepřeháněla, a čím jsem starší, tím více si ho vychutnávám, dá-li se to tak říct.

Film nasadil v kariéře herečky velmi vysokou laťku, a i když se občas objevuje v lehkých romantických žánrech, právě díky snímkům jako je tento víme, že svou slávu nezískala rozhodně jen díky sexappealu, jenž vlastní...

Chilli, sex a samba (2000)

Romantická komedie, která zrovna nepatří svou hodnotou do klenotnice filmů Penélope Cruz, ale potěší srdce, oko, ucho i slinu každé normální ženy. Příběh zklamané Isabelly, která po odhalení nevěry svého partnera hledá nový život, je přesně to, čím si potřebujeme občas okořenit náš všední život u sporáku, který nám více či méně přerůstá přes hlavu.

Po zhlédnutí filmu máte prostě chuť uvařit něco výjimečného a ulovit na to muže svých snů. Koneckonců ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem ... však se podívejte...

Mandolína kapitána Corelliho

Ani tento film nepatří k extra hodnoceným, ale psí oči Nicolase Cage vám to bohatě vynahradí. Melodramatický příběh odehrávající se na pozadí nemilosrdné války je každým coulem kýč jako dělo, ale co na tom, že?

Pokud máte chvíli, zaposlouchejte se aspoň do krásné muziky, která vás odnese až na jeden řecký ostrov...

Intermezzo: Móda v krvi

Život Penélope Cruz - to ovšem nejsou jen filmy. Kdo se trochu zajímá o svět módy, jistě zaregistroval, že i tam je horkokrevná Španělka velmi úspěšná. Se setrou Monikou navrhla na podzim 2009 vlastní kolekci pro módní dům Charles Vögele a od té doby je uznávanou módní ikonou (známe také z kolekce Mango).

A jaká je jejich móda? Velmi ženská, pohodlná a z kvalitních materiálů - a přitom ne úplně cenově nedostupná. A jak už tak bývá, když ženy šijí navrhují pro ženy, svůj model si najdou zákaznice všech věkových kategorií, ale také postav.

Piráti z Karibiku 4: Na vlnách podivna

Penélope se stala novou postavou v úspěšné sérii „pirátů“. Ztvárnila dceru piráta Černovouse a s Jackem Sparrowem ji pojil vztah z minulosti. Ačkoliv se tento díl nedočkal (stejně jako předchozí) takového ohlasu jako první dva, je vidět, že role španělské krasavici sedla a nedivíme se kapitánovi Jackovi (Johnny Depp), že neví, co si má o ní myslet. Klame tělem opravdu dokonale...

Víte, že pirátky z Karibiku byly dvě?

Těhotenství Penelope Cruz poněkud zaskočilo tohoto filmaře snímku, ale řešení se našlo celkem rychle. Ani všímavé oko neodhalí, že Penélope v některých scénách zastoupila právě sestra Mónica, se kterou ji prý pojí velmi silný vztah.

A že to Penélope Cruz i v těhotenství sluší, se můžete podívat v krátkém sestřihu:

Co ještě vidět

  • Vanilkové nebe (Tom Cruise)
  • Kokain (Johnny Depp)
  • Volver (opět pod vedením režiséra Pedra Almodóvara)
  • Vicky Cristina Barcelona (Javier Bardem, Scarlett Johansson + Oscar pro Penélope Cruz)

Co raději nevidět: Fanfán Tulipán

Nerada kritizuji, je to tak snadné a nic pro to nemusíte umět, ale musím to zde napsat - nesnáším remaky slavných filmů a Fantán s Penélope by se měl uvádět ve filmařských příručkách jako odstrašující případ.

Copak může někdo překonat Gérarda Philipa a kouzelnou Ginu Lollobrigidu? To se někdo s prominutím zbláznil, ne?

Fanfán Tulipán, foto: BIOSCOP

Ani kráska s takovým ohněm, jako má Penélope Cruz, to prostě nezvládne.. i když možná je to jen síla zvyku? Kdo ví? V každém případě by se podle mě neměly tyto legendární postavy přetvářet...

A co si o tom myslíte vy? Napište nám do komentářů. Děkujeme.

Přečtěte si také

Reklama