Pomalu to vypadá, jako by se v pěveckém souboru Bambini di Praga nedělo nic jiného, než že se provozovaly sexuální radovánky, a to i pod nátlakem. Bývalá sboristka v pondělí ve druhém kole hlavního líčení s bývalým sbormistrem Bohumilem Kulínským soudu sdělila, že ne všechny z dívek, o které jejich pedagog projevoval zájem, s jeho „hrátkami“ souhlasily.

Bývalá sboristka u Krajského soudu v Hradci Králové vypověděla, že ji a její sestřenici Kulínský při pobytu v sauně na soustředění sboru v Pasekách nad Jizerou nutil, aby si svlékly plavky. Obě dívky to vnímaly jako nátlak, kterému svědkyně na rozdíl od své příbuzné nepodlehla, a do sauny se pak už bála vstoupit. Podruhé měl sbormistr v noci v ložnici nutit proti její vůli jinou z dívek, aby jej osahávala na přirození. Ta poté byla velmi rozrušená a plakala. Jiná svědkyně pak vylíčila, jak je Kulínský v sauně nutil odložit ručníky a tančit před ním nahé. V té době jí bylo osm let.

Sbormistrovi hrozí až dvanáctiletý trest vězení, neboť podle obžaloby zneužil v letech 1984–2004 devětačtyřicet dívek ze souboru! Ve spise se hovoří o trestných činech pohlavního zneužívání, ohrožování mravní výchovy mládeže a útisku.

Měl by podle vás brát soud v úvahu, že dívky, které se „radovánek“ účastnily, proti intimnostem veřejně neprotestovaly (osobně znám některé a vím, že ke Kulínskému shlížely s obdivem)? Neměly by sedět na lavici obžalovaných také matka sbormistra a jeho tehdejší manželka, které o všem (pokud údajné zneužívání probíhalo v tak velkém rozsahu) musely vědět?

Reklama