Letní sezóně i mně na řeckém ostrově Santorini, z něhož jsem vám v létě pravidelně posílala pozdravy plné slunce v podobě deníku, je odzvoněno, a já jsem marně přemýšlela, čím se zahřát v nastávající zimě v Praze. A pak jsem na to přišla! Láska! Sex! Fyzická blízkost jiné osoby! To vše nám dodává hřejivý pocit, zároveň ale zamotává a komplikuje naše životy. Někdy jde o motanice komické, jindy bolestné, v mém životě i v životě lidí kolem mě jich je každopádně tolik, že jsem se rozhodla se o ně s vámi pravidelně dělit. A začneme pěkně zvesela!

Věděly jste, že chaty na aplikacích jako je Messenger, Viber nebo WhatsApp ve skutečnosti nejsou tak soukromé, jak by se zdálo? Považuju se za naprostého IT analfabeta, takže já jsem o tom neměla samozřejmě nejmenší tušení do té doby, než mi jeden můj kamarád vysvětlil, že veškeré fotky, které zde sdílíte, byť jen s jedním člověkem, se ukládají, a nabourat se do vaší konverzace není zas až tak složité.

 

afasgv

Zdroj foto: YouTube.com

Nedávno jsem měla rozvernou náladu a chtěla jsem potěšit svého takzvaného „kamaráda s výhodami“. Co potěšit, spíš navnadit, aby v nejbližší době (pokud možno hned!) zavítal na návštěvu. Poslala jsem mu tedy prostřednictvím zprávy na Facebooku svoji lechtivou „selfie“ s nevinným komentářem, že právě testuji foťák na svém novém telefonu, nejsem si jistá barvami, a co že si o tom myslí on. Pak už jsem se jen nedočkavě těšila na nadšenou reakci. Ta na sebe nenechala dlouho čekat, její znění však postrádalo patřičné nadšení, zato však obsahovalo sdělení, které mě v první chvíli rozesmálo.

„Hmm, barvy, jak bych ti to řekl… Tu tvoji fotku jsem si otevřel v kompu v hodině a zapomněl jsem, že mám za sebou zapnutý projektor,“ zněla odpověď milence, který měl toho času přednášku pro studenty střední školy. V první chvíli ve mně sice hrklo, ale smála jsem se a moc jsem mu nevěřila. Když mě ale po několikáté ujistil, že si ze mě opravdu nestřílí, zeptala jsem se, jak přednáška pokračovala. „Nijak, bylo po přednášce, až do konce jsem musel odmítat prosby o tvoje jméno a telefonní číslo,“ smál se.

Nejdřív jsem přemýšlela, zda se nad sebou nemám pohoršovat, ale v době, kdy je internet plný nahých celebrit a každá druhá žena se na pláži sluní nahoře bez, mi podobný způsob komunikace mezi milenci nepřijde nijak výjimečný. Uklidnila jsem se navíc tím, že na inkriminovaném snímku mi krom prsou a kousku obličeje není vidět vůbec nic, a v závěru jsem celý incident vyhodnotila jako vtipnou historku, kterou jednou pobavím své přátele.

 V druhé fázi mě polil studený pot a já ve svých paranoidních představách viděla svůj „selfieakt“ plápolající místo státní vlajky na Hradě, roztahující se na vagonech tramvají či hyzdící první strany bulváru. „Co na to řekne maminka?“ děsila jsem se v duchu. Tyto obavy naštěstí trvaly jen krátce, na moji hanbatou fotku není nikdo zvědav, takže se neobjevila ani na Hradě, ani na tramvajích, no a moje maminka se při líčení této historky pěkně zasmála. A jaký že byl ten sex, který měla fotografie vyvolat? Sled událostí bohužel zastínil původní účel snímku, a tak se v přímé návaznosti na fotku žádný sex nekonal! Přemýšlím, že ten selfieakt na tramvaji možná není pro příště až zas tak špatný nápad… :)

Reklama