Ahoj všichni,

je mi 24 let, žiji se svým o tři roky starším přítelem ve společném bytě, děti zatím neplánujeme, takže si užíváme všech krás mládí. Máme kolem sebe spoustu přátel, společných, i těch, se kterými se scházíme každý sám. Jednu z mých nejlepších kamarádek však poslední tři roky ovládnul jen a jen sex.

Denisa má již deset let stálého přítele, o kterém moc hezky mluví, říká, že je to ten pravý, ten, se kterým si dokáže představit celý život, se kterým by chtěla mít jednou rodinu. Určitě ho má svým způsobem i moc ráda, záměrně říkám svým způsobem, protože zároveň s ním udržuje vztah i s dalšími dvěma muži.

Nechápu ji a obdivuji, jak dokáže skloubit dohromady program tak, aby se viděla se všemi třemi a ještě jim dokázala motat hlavu tak, že ani jeden nemá potuchy o těch dalších. Problém nastal v okamžiku, kdy si ti dva milenci našli přítelkyně, a i když s ní kontakty nepřerušili, ona si připadala odstrčená na druhou kolej. Dokáže jim dělat neuvěřitelně žárlivé scény, protože chtějí trávit čas se svými partnerkami, protože jí nezavolají, když to slíbí. Scény pak vždycky skončí hádkou a následně jejím zoufalým telefonátem a celonočním poplakáváním nad nešťastnou láskou.

Je to opravdu skvělá kamarádka, společně jsme vyrůstaly, seděly celé roky v jedné lavici, společně jsme prožívaly první lásky a stály při sobě při prvních i těch dalších zklamáních z lásky. Dokázaly jsme se radovat z úspěchů té druhé, držely si palce při maturitách i méně či více úspěšných pohovorech na vytoužená pracovní místa. Ale teď mám najednou pocit, že je mi cizí. Že ta osoba, která sedí proti mně, která mi vždycky podala pomocnou ruku, když jsem to nejvíc potřebovala, je jednou velkou intrikánkou a mně se to přestává líbit. Nebaví mě poslouchat, jak je kdo z nich dobrý v posteli, co tomu druhému chybí, a už vůbec se mi nelíbí, jak podvádí svého přítele, který je i mým kamarádem.

Nevím, co s tím. Nechci přijít o kamarádku z dětství, ale ani nechci být svědkem jejích podvodů. Opravdu jsem takový puritán, když mi tohle přijde přinejmenším divné?

Karolína