clanek2.jpg
Foto: Profimedia

Seriál z chatařského prostředí s názvem Osada bude mít na České televizi premiéru 3. září. Důchodkyni Marii Stýblovou a jednu ze členek osady si v něm zahrála herečka Jana Švandová. Jako její manžel jí před kamerou sekundoval Pavel Nový.

„S Pavlem jsme velcí kamarádi, nyní jsme spolu poprvé hráli manžele. Hrozně jsme si to užívali a doplňovali se. Já jsem byla ta správná manželka, která ho v civilu stále opravovala a on mě zase poučoval. Takže jsme i o pauzách byli ve svých rolích,“ okomentovala Jana Švandová.

610296e26c163clanek.jpg
Foto: Tereza Suchánková se souhlasem Jany Švandové

Oba představují aktivní důchodce, kteří ale odmítají moderní vymoženosti. Do osady chodí deset kilometrů s patnáctikilovými batohy na zádech a nemají ani mobilní telefony.

Zatímco v běžném životě jsme u Jany Švandové zvyklí, že do společnosti vyráží perfektně upravená, role Marie Stýblové vyžadovala pravý opak. Herečka si to ale užila a ráda se vymanila ze škatulky sexbomby.

„Nemůžu stále hrát mrchy nebo sexbomby. Velice mě potěšilo, že když jsme vymysleli můj vzhled – mou masku – a přišla jsem na první natáčení, tak pan režisér řekl: No tak prosím! Ze sexbomby se stala babička,“ prozradila Jana Švandová.

Zdroj: Jana Švandová, Česká televize