Možná vás to překvapí, ale během horkého počasí libido řady lidí neklesá, ale naopak vzrůstá. Podle odbornice na sex Charlotte Johnson, která promluvila pro Huffington Post, tuto skutečnost dokazuje řada výzkumů.

64b144f67aa07obrazek.png
Foto: Shutterstock

Důvodů je několik. Mnozí lidé spí v létě s minimem oblečení nebo nazí, což vytváří mezi nimi a jejich polovičkami sexuální vzrušení. Léto je také obdobím dovolených, kdy se cítíme uvolněnější a zrelaxovanější, takže můžeme mít i větší chuť na milování. Charlotte Johnson uvádí, že až 62 % lidí má v období dovolených více sexu než během pracovních dnů.

I přes větší libido může být sex během vysokých teplot méně pohodlný. Máme pro vás proto několik tipů, jak se během něj ochladit a minimalizovat pocení.

Hrátky s kostkami ledu
Nejrůznější rekvizity mohou sexuální život pořádně okořenit a nemusíte sahat rovnou po bičích nebo poutech, skvěle v létě poslouží kostky ledu. Těmi můžete navzájem klouzat po svých tělech. A zabít tak dvě mouchy jednou ranou – nažhavit se i ochladit současně.

Sex ve sprše
Co takhle se přesunout z postele do sprchy nebo do vany? Můžete na sebe pouštět osvěžující vodu a zároveň omývat pot. Jde o ideální místo pro páry, které jsou posedlé čistotou. Jen budete muset být trochu vynalézavější, co se pozic týče. Do vašich hrátek můžete zapojit i sprchovou hlavici.

Volba pozice
Pokud se při sexu v létě nechcete lepit jeden na druhého a udělat si tak několikrát neplánovanou depilaci, musíte pečlivěji vybírat pozice. Ideální jsou ty, při nichž omezíte kontakt kůží na minimum. Je to třeba pozice zezadu.

Orální sex
Další možností, kterou můžete zvolit, když je vám velké vedro, ale zároveň se nechcete vzdávat potěšení, je orální sex. Při něm se zpocená těla také příliš nedotýkají, i když nepopíráme, že to někdy může být pořádná makačka.

Mimo ložnici
Ložnice, zvlášť pokud je orientovaná na jih, bývá místem s nejvyšší teplotou. Proto zkuste svůj sexuální život přenést někam jinam. Co třeba na kuchyňskou linku? Pracovní deska vás může při aktu příjemně chladit.

Tempo
Léto není ideálním obdobím na to, abyste se v posteli nebo mimo ni snažili podat co nejrychlejší výkon. Nadměrné fyzické úsilí v kombinaci s vysokými teplotami by mohlo klidně vést až ke kolapsu. Proto je lepší a bezpečnější při sexu v létě zpomalit.

Zdroje: Metro, Huffington Post, autorka článku

Čtěte také:

Reklama