Muži často sní, mluví a někdy i dokonce provozují sex s dvěma ženami najednou. Není vyloučeno, že i za vámi partner přijde, možná už to udělal, a navrhne takovýto experiment. Šla byste do toho? Většina žen, jejichž partneři navrhli sex s další dívkou či ženou, se bojí právě oné třetí. Co když se do ní zamiluje? Co když se mu sex s ní bude líbit daleko víc než se mnou? Co když mě kvůli ní opustí?

Téměř všechny muže vzrušuje představa dvou milujících se žen. Představa, v níž vidí partnerku milující se s jinou ženou, je dvojnásobně vzrušující. Představa partnerky milující se s jinou ženou na jeho vlastní posteli, za jeho plné účasti, ho přivádí téměř k šílenství.

Pokud se rozhodnete přizvat do vaší ložnice nebo kamkoliv jinam druhou ženu, svého partnera tím přinejmenším ohromíte. Jasně mu dáte najevo, že věříte nejen jemu, ale především sobě. A zdravě sebevědomé ženy jsou pro muže skutečně sexy. A vy jistě věříte, že vy jste pro něj ta jediná. Ukážete odvahu experimentovat a partner si vás bude cenit o to víc.

Pokud si s myšlenkou na „trojku“ alespoň pohráváte, je to spíš důkazem, že byste byla ochotná do toho jít. Obecně je přijímán rozšířený názor, že sex s dvěma ženami si užije hlavně muž. Omyl. Můžete si užít stejně, ne-li líp, ale musíte to opravdu chtít.

Proč jsou muži pro a ženy proti?

„Situace, kdy muž je v intimním kontaktu se dvěma ženami, má nejméně dvě roviny. Jednak tu tělesnou, můžeme ji nazvat „tady a teď“, danou tím, že dva erotické objekty naráz jsou prostě silnější stimul než jen jeden. Druhá rovina je hlubší, instinktivní a přinášíme si ji z dob předčlověčích, kdy dominantnímu samci jaksi náleželo v tlupě více samic tak, jak je tomu dosud u většiny lidoopů. Ostatně i u lidí dnes v některých kulturách mnohoženství existuje a s trochou nadsázky lze říci, že monogamie je výmyslem těch méně úspěšných mužů. Dvě ženy tedy přinášejí i uspokojení na poli dominance, soutěživosti mezi muži,“ vysvětlil sexuolog Ondřej Trojan.

U žen je třeba rovněž vnímat dvě strany takového uspořádání. První je ta, že ne každou ženu tělesné sblížení s jinou ženou láká. „Ze své odborné praxe (kdy se klientek na fantazie musím ptát) však mohu říci, že lesbické představy nejsou nijak vzácné,“ dodal Trojan. Druhá, společenská rovina však určuje, že přítomnost konkurenční ženy je samozřejmě a opodstatněně vnímána jako ohrožující. Dostaví se pochybnosti, že ona se partnerovi líbí víc, více ho vzrušuje a podobně.

Sex s další ženou může vztah upevnit i rozvrátit. Záleží velice na tom, co si od toho všichni tři aktéři slibují. „Potkal jsem více párů, kterým to vztah narušilo, než těch, jimž by ho upevnilo. Nemálo žen psychicky neuneslo pohled na svého partnera či manžela při souloži s jinou ženou, ačkoliv se na všem předem dohodli,“ vysvětlil sexuolog.

 

sexuologOndřej Trojan
Specializuje se na terapii sexuálních poruch, psychoterapii sexuálních deviací, párovou sexuální terapii, psychoterapii i farmakoterapii duševních nemocí a poradenství související s těmito terapeutickými oblastmi. Je vedoucím lékařem sexuologického oddělení TH Kliniky, s. r. o. a odborným zástupcem pro obory psychiatrie a sexuologie. V těchto oborech působí řadu let též jako soudní znalec. Přednášel a přednáší na četných konferencích na domácích i zahraničních univerzitách. V letech 2004–2006 byl členem výkonného výboru Evropské sexuologické společnosti, působil jako člen poradního sboru Světové sexuologické federace. Od r. 2005 je členem výboru České společnosti pro sexuální medicínu, členem Evropské společnosti pro sexuální medicínu, České neuropsychiatrické společnosti a Slovenské sexuologické společnosti. Publikoval řadu odborných článků v domácích i mezinárodních časopisech a v současnosti je též redaktorem serveru sexuálně.cz a pracovníkem internetové sexuologické ordinace.

Chraňte se!

Při takovém experimentování je dvojnásob důležité dodržovat zásady bezpečného sexu. Čím víc se budete chránit, tím líp. Chráníte-li se antikoncepcí před početím, chraňte se i kondomem před možnými zdravotními riziky. Nebezpečí pohlavních nemocí stále stoupá, a ani nechtěné těhotenství by tu obvykle nebylo příjemným následkem. Odborníci rozhodně doporučují používat kondom a vyhýbat se praktikám spojeným s krví (např. při menstruaci).

Kromě zdravotních rizik samozřejmě je tu nebezpečí vztahu, nejčastěji mezi mužem a „druhou“ ženou, ale není až takovou vzácností vzájemné okouzlení obou žen. Nemusí jít přitom vůbec o to, že by jedna či obě zjistily, že jsou lesbičky. Jde to spíše nazvat touhou po něze. Je dávno známo, že ženy jsou ve věcech erotiky mnohem vnímavější, citlivější a pozornější vůči partnerovi.

Páry si často vyhledávají druhou ženu přes inzerát. To je rozhodně jedna z mála jednoduchých možností, nechce li dvojice oslovit společnou kamarádku a nadměrně riskovat vztahové komplikace. Riskují pak ale samozřejmě možné problémy zdravotní. „Pokud je to svobodné rozhodnutí celého páru a dodržují se zásady bezpečnějšího sexu, nelze nic namítat. Nicméně je dobré mít na paměti, že riziko narušení vztahu zde vždy je,“ připouští Trojan.

Stanovte pravidla

Ta budou záležet na tom, co očekáváte. Jestliže chcete jen chvilkové rozptýlení a zkoušku něčeho nového, pak by asi bylo vhodné přizvat spíše ženu, se kterou nejsou v těsnějších kontaktech (třeba přátelských). Tím se ovšem zase zvyšuje riziko případné nemoci. Jedno „zlaté pravidlo“ však platí univerzálně: Pro sex ve třech by se měli rozhodnout oba stávající partneři proto, že to chtějí, a ne třeba kvůli tomu, že to láká jen jednoho z nich, a ten druhý ho nechce zklamat.

Pokud si chcete přizvat další ženu, musíte nejdřív rozptýlit vlastní pochybnosti. Vy jste přece ta, která má srdce vašeho partnera. Ta, které večer masíruje záda, jste také vy. Ta, se kterou chce být a žít, zase není nikdo jiný než vy. Kdyby to byla ona, nebyl by s vámi.

Erotické fantazie žen o sexu s dvěma muži jsou také poměrně časté a touha po triadickém uspořádání není nijak zvláštní. Odvaha k realizaci už je ale méně častá.

Navrhl vám někdy partner sex ve třech? Souhlasila byste, nebo si myslíte, že sex jezáležitostí jen dvou milujících se lidí?Co říkáte na provozování skupinového sexu?

Reklama