Foto: Profimedia

Během 6 sezón, 94 epizod a 2 filmů jsme se sžili s hlavními představitelkami, naučili jsme se je zbožňovat i nenávidět, závidět jim i je litovat. Každá z nich byla jiná, ale spojovalo je výjimečné přátelství. Bylo to také poprvé v televizní historii, co se seriál zaměřil na skupinu emancipovaných, nezávislých a častokrát i vyzývavých žen po třicítce.

Zdroj infografiky: ShopAlike

Faktem je, že tento seriál odstartoval novou éru. Ukázal a umožnil ženám otevřeně a přirozeně mluvit o svých pracovních i sexuálních zážitcích. Nikdy předtím se televizní seriál neodvážil zajít tak daleko a všechny nás to změnilo. I když jsme totiž věděli, že takové konverzace jsou běžné v kruhu přátel, poprvé dostali tak masovou platformu, jakou je televize.

Seriál se stal neuvěřitelným hitem. Získal 50 nominací na cenu Emmy, 24 nominací na Zlatý glóbus a v roce 2007 se dostal na seznam „100 nejlepších televizních programů všech dob“ magazínu Times. Osudy 4 přítelkyň se dočkaly i 2 filmových pokračování. První z filmů měl premiéru v roce 2008 a v USA za první víkend vydělal téměř 57 milionů dolarů, čímž se stal nejúspěšnější romantickou komedií. Celosvětově vydělal až 415 milionů dolarů.


Foto: Profimedia.cz

Cynthia Nixon (Miranda Hobbs) nyní kandiduje na guvernérku New Yorku!

Zdroj infografiky: ShopAlike

Uložit

Reklama