Herecký tým pro pokračování celovečerního filmu Sex ve městě je znovu kompletní, hlavní hvězdy v čele se Sarah Jessicou Parker podepsaly smlouvy s hollywoodským studiem New Line Cinema, natáčet se začne v létě.

Herečky Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kim Cattrall a Kristin Davis podle agentury Reuters podepsaly kontrakty na pokračování úspěšného snímku a ukončily tak spekulace světových médií, která vývoj ohledně filmu bedlivě sledovala.

Představitelé filmového studia New Line Cinema také potvrdili informaci, že s nimi podepsal smlouvu i duchovní otec celého projektu, režisér a scénárista Michael Patrick King. Ten se autorsky podílel jak na seriálu, tak na celovečerním filmu Sex ve městě.

Začátek natáčení je naplánován na letošní léto. Termín premiéry je však stále nejistý. Teprve na základě průběhu natáčení a postprodukce se rozhodne, zda film půjde do kin už následující rok, nebo až v roce 2011.

Seriál Sex ve městě z produkce HBO se stal po šesti letech vysílání televizním fenoménem, který si získal miliony obdivovatelů na celém světě. Úspěch seriálu inspiroval tvůrce k natočení celovečerního filmu. Ten byl v květnu minulého roku uveden do kin a sklidil spíše vlažné přijetí od filmových kritiků.

Diváci však měli opačný názor a film utržil během prvního víkendu 57 milionů dolarů a celosvětově si vydělal přes 415 milionů dolarů. Filmaři začali ihned uvažovat o dalším pokračování. Díky seriálu se proslavily také všechny čtyři ústřední hrdinky: Sarah Jessica Parker v roli novinářky Carrie, Kim Cattrall coby cílevědomá Samantha, Kristin Davis jako naivní Charlotte a Cynthia Nixon v roli přísné právničky Mirandy.

Těšíte se? Sledujete oblíbený seriál?

Reklama