Tenhle název daly našemu nedávnému srazu kdysi nerozlučné kamarádky ze základky. Prý proto, že je nás pět a budeme probírat kromě zážitků ze školy taky chlapy. Vždycky mi dá práci, než se mi podaří najít pro všechny kamarádky vhodný termín, protože už dávno nežijeme všechny v rodném městě.

To pořádání zvláštního samostatného srazu každým rokem mě napadlo na předposledním srazu spolužáků ze základky, který se koná pravidelně po pěti letech (ale já ho neorganizuji) a vždycky si ho všichni užijeme. Čím jsem starší, tím víc se snažím setkávat se s lidmi, kteří pro mě aspoň někdy na chvilku něco znamenali, kamarádů i známých není nikdy dost. Je fajn mít známé klempíře, elektrikáře nebo autoopraváře, ještě jsem jejich služeb nevyužila, ale někdy určitě.

Připadáme si tam všichni úplně stejní, jako když jsme z té devítky vycházeli. Honza je pořád takový fešák a holkař, David zabrnká na kytaru a zmizí, protože má mimořádnou příležitost beztrestně se sejít pod záminkou srazu s některou ze svých milenek. Petra má už zase problémy s pitím a kluci, co nešli na školy, už se stali dědečky. Anča už by babičkou chtěla být dávno, ale její dcery jsou jakési moc emancipované, tak si aspoň půjčuje na nedělní procházky kočárek s miminem od kolegyň.

Taky se bavíme s naší bývalou třídní a bývalým třídním. Když si oni navzájem pokecají o důchodových problémech a mizerné situaci ve školství, začneme se u nich střídat podle našeho pořadí u stolu, prostě děláme takové kolečko, někdo to vydrží déle, někdo brzo musí jít na záchod, ale nikdo nereptá. Doufám, že na tuhle fintu ti dva staří milí kantoři ještě nepřišli, asi ne, jinak by neodcházeli ze srazu až se zavírací hodinou jako většina účastníků.

Přiznávám, že tohle jsem vymyslela já, všichni to pokecání s kantory totiž chtěli nechat na mně, ale já mám školy dost v zaměstnání a na srazu se chci bavit i se spolužáky. Naše srazy jsou takové lidské, chodím na ně mnohem raději než na ty z gymplu, kde kluci strašně chlastají a holedbají se svými funkcemi.

Tak ten náš Sex ve městě dopadl tak, jak jsem předpokládala. Místo pokecu o sexu holky stavěly nebo rekonstruovaly baráky. Já jsem jako samoživitelka jediná, která takové nemovitosti nevlastní. Já teď stavím něco jiného, svému příteli, ale pro ostatní je teď prioritou něco pro ně mnohem významnějšího. Ale i tak jsem se pobavila dobře a už se těším na příští rok. Ať žijí spolužáci!

Bonda


Děkujeme za pěkný příspěvek :).

To u nás se na srazu zatím rekonstruovaly jenom byty :).

redakce@zena-in.cz

Reklama