63dce149d27b1obrazek.png
Foto: Shutterstock

Fungovali jsme jako vždycky, říká Eliška (34)

Neřeknu vám k tomu nic zvláštního. Sex v těhotenství pro mě byl úplně stejný, jako předtím. Užívala jsem si ho, nic mě neomezovalo. Když tedy nepočítám to břicho v posledních měsících. Ale i s tím si člověk poradí, pokud chce. Dají se najít polohy, při kterých tolik nepřekáží. Můj manžel s tím taky neměl problém. Pro nás dva se nic nezměnilo. Neptejte se mě ale na milování teď po porodu! Nezbývá na něj čas ani energie.

Moje břicho ho děsilo, vzpomíná Iva (26)

Jó, to já bych se s přítelem klidně milovala. Ale on se mnou nechtěl. Bál se, aby mi nějak neublížil. No a v tom byl zakopaný pes. Nejen že nechtěl, z těch obav vlastně pak nikdy už ani nemohl, jestli mi rozumíte. Klesl mu a nic. Tak jsem to nehrotila a vždycky si pomohla sama. Těhotenství mě totiž chuti na sex nezbavilo. Naopak. Hlavně ve druhém trimestru ještě vzrostla. No a jemu jsem občas pomohla ústy.

Příteli jsem se asi hnusila, svěřuje se Pavlína (28)

Milovali jsme se s přítelem do té doby, než se mi začalo rýsovat břicho. To pro něj byla konečná. Řekl mi, ať se nezlobím, ale že prostě nemůže. Dál to nerozmazával, ale já myslím, že jsem ho v té době nejen nepřitahovala, ale naopak ještě odpuzovala. Líbí se mu velmi štíhlé ženy a já připomínala spíš velrybu. Ne že bych byla nějak zvlášť tlustá, to zase ne. Ale zájem o mě neměl. Musím přiznat, že mi to bylo líto. Připadala jsem si odporná. A tak jsem na sobě hned po porodu zase začala makat. Asi se taky těšil, že se vrátím brzy do normálu. Bez řečí hlídal syna, abych já mohla na cvičení. Teď jsem rok a čtvrt po porodu a mám o dvě kila méně, než před těhotenstvím. V posteli nám to zase klape jako dřív.

Musela jsem se vždy přemoct, přiznává Martina (33)

Sex mě nikdy moc nebral a nezměnilo se to ani v těhotenství. Chuť prostě nebyla. Vymlouvala jsem se na pobolívání břicha, únavu. A jednou, dvakrát do měsíce se kvůli manželovi přemohla. Aby mi neutekl za jinou. Ke konci, když jsem měla břicho jako meloun, po mně naštěstí už nic nechtěl. Teď díky bohu za šest neděl klidu.

Nedoporučila mi to ani doktorka, popisuje Veronika (37)

Otěhotněla jsem jako zázrakem, a tak samozřejmě přišly obavy o naše vymodlené miminko. Z mojí i manželovy strany. Když jsme se milovali, tak skutečně jen opatrně, jemně. Pak se objevily komplikace, rizikové těhotenství a my na sex zapomněli úplně. Vlastně nám klid v tomhle směru doporučila i doktorka. Za to riziko nám milování nestálo. Samozřejmě jsem se o manžela postarala jinak, aby nestrádal. Já sama měla myšlenky jinde.

Vyvolávali jsme sexem porod, směje se Daniela (29)

Naštěstí bylo moje těhotenství naprosto v pořádku, a tak ani sexu nic nebránilo. Fungovali jsme stejně, jako vždycky – tak dvakrát, třikrát do týdne. Na konci devátého měsíce to ale bylo o něčem jiném. Dělali jsme to dokonce i několikrát denně. Přenášela jsem, a tak bylo milování v rámci snahy spustit porod. Ale nepodařilo se, museli mi ho nakonec stejně vyvolat.

Zdroj informací: respondentky redakce

Čtěte také:

Reklama