Na tom, že dnešní mladá generace provozuje zcela jiný „level“ sexu se shoduje většina lidí z generace střední. „Jejich hranice jsou úplně jinde. To, co pro nás je odvážné, je u nich běžné. Mám o třináct let mladšího milence a dělá se mnou věci, díky kterým jsem sexuálně doslova rozvinula,“ přiznává pětatřicetiletá Hanka.

Zatímco generace našich rodičů považovala vztah, kde je žena starší než muž za „divný“, dnes jde o stále častější model. Podle průzkumu serveru Psychology Today je to dané i tím, že dnešní ženy jsou v 39 % svolnější k náhodnému, nebo řekněme nezávaznému sexu. Týká se to i žen kolem čtyřicítky. Ty za sebou často mají rozpad dlouhodobého vztahu a sexuálním dobrodružstvím s mladším mužem si chtějí dokázat, že ještě nepatří do „starého železa“. Navíc, jak průzkum také ukázal, právě střední generace si už na rozdíl od mladší dokáže nezávazný sex užít. Protože zatímco mezi osmnáctiletými je k němu svolná jen polovina, u čtyřicetiletých už jde o 74 %!

Příběhy ze života

„S holkami svého věku jsem si nějak neměl co říct,“ přiznává Tomáš (18), který už dva roky udržuje vztah s Věrou (41). Je to máma jeho kamaráda, který o jejich vztahu neví. „Poprvé jsme se spolu vyspali, když mi bylo šestnáct. Tak nějak to vyplynulo, ani jeden jsme to neplánovali,“ říká Tomáš a Věra otevřeně přiznává, že po rozvodu s manželem a dvouleté sexuální absenci byla Tomášovým zájmem o svou osobu potěšena a nečekala, že by se tenhle jednorázový „úlet“ rozvinul v něco víc. Ale rozvinul. Nebydlí spolu, ale normálně spolu randí a udržují milostný poměr. „To víte, že občas přemýšlím nad tím, jestli je to správné, ale pak si vždycky řeknu, že jde jen o předsudky,“ říká Věra. Oba na tom druhém oceňují, že mají společný pohled na život, který si chtějí užívat. A když se ptáme na sex, shodují se, že i po těch dvou letech se dokážou překvapovat. „S mým exmanželem to byla klasika – misionář, na koníčka, zezadu a konec. Neměl fantazii. Ta Tomášovi skutečně nechybí. Otevřel mi úplně nové obzory,“ dodává Věra.

žena

„Česká vesnice je pokrytecká,“ říká Jitka (45), která udržovala intimní poměr s dvacetiletým mužem. „Dlouho se nám to dařilo tajit, ale když to pak vyšlo na světlo, stala jsem se na vesnici tématem číslo jedna. Že jsem stará a zhrzená a ničím život tomu úžasnému mladému klukovi, že mi ujíždí vlak a od něho chci jen dítě a pak ho odkopnu. Nic z toho nebyla pravda. Bylo nám spolu dobře. Nešlo jen o sex. Důkaz? Přestěhoval se spolu se mnou a žili jsme spolu dva roky.“ Co se stalo pak? Našel si mladší. „Na ty roky s Jitkou ale nezapomenu, dala mi do života hodně,“ říká František (22). „Vztah se starší ženou má spoustu pozitiv. Dospějete s ní. Naučíte se rozvaze, trpělivosti. V životě i v sexu. Ale myslím si, že z dlouhodobého hlediska není udržitelný. Rozdíly v životních zkušenostech a postojích jsou tak veliké, že z nich začnou vznikat rozbroje a hádky. A pro ženy je mladší muž zase osvěžením, mohou vedle něj omládnout, psychicky a dokonce i vzhledem. Takže všechny ty kauzy, kdy jsou starší ženy s mladšími partnery terčem kritiky, skutečně nechápu.“

Ne vždy ale může být vztah starší ženy s mladším mužem bez komplikací, zvlášť když do jejich vztahu vstoupí profese. To byl například nedávný případ americké učitelky, která byla odsouzená na 22 let odnětí svobody za to, že spala se studenty. Případ, kdy patnáctiletý kluk má sexuální vztah s učitelkou, je i tématem knihy Lolito, která při svém vydání ve Velké Británii vzbudila senzaci, a která nyní vychází také u nás. Vypráví příběh dospívajícího Edgara, který se na internetu seznámí se čtyřicetiletou učitelkou, a udržují spolu pak intimní poměr. Knihu napsal teprve devatenáctiletý Ben Brooks (a dušuje se, že nevychází z vlastních zkušeností!) a to, jakým způsobem dává nahlédnout do tohoto „nerovného“ vztahu, v němž učitelka hledá ve vztahu s hrdinou únik z nespokojeného manželství, tu skutečně ještě nebyl. Nejen co se týče psychologie postav, ale především z hlediska otevřeného popisu jejich sexuálních hrátek, díky čemuž si vysloužila obdiv i zatracení ze strany široké veřejnosti. Na rozdíl od takových Padesáti odstínů šedi si však kniha udržuje podstatnou míru humoru a nadsázky.

Zajíčci a starší ženy

Vojtěch Dyk (30) a Tatiana Vilhelmová (37) – populární herečka a idol českých dívek a žen jsou spolu už 5 let a mají spolu syna Aloise. Přestože se občas objeví zprávy o jejich rozchodu, koupě luxusního bytu v Praze nenasvědčuje tomu, že by se měli rozcházet.

Michal Hrdlička (26) a Lucie Borhyová (37) – dlouho vypadali jako reklama na partnerské štěstí, ale před pár dny vyšlo na světlo, že Hrdlička byl Lucii nevěrný. Reakce na sebe nedala dlouho čekat a moderátorka otce své dcery Lindy vyhodila z bytu. Nyní jsou oba pod drobnohledem široké veřejnosti a především pak bulváru.

Ashton Kutcher (37) a Demi Moore (52) – byli spolu dlouhých 8 let, ale pak si Ashton začal románek s Milou Kunis (32), se kterou má dnes dceru Wyatt Isabelle, a s Demi se rozvedl. Ta se z toho psychicky zhroutila a více než rok se dávala dohromady.

Čtěte také:

Reklama