Není to tak dávno, kdy město Dubí na severu Čech zvažovalo, zda bude vysílat na internetu záběry kamer, které by detailně snímaly místní nevěstince. Návrh však ztroskotal kvůli zákonu na ochranu osobnosti. S podobným, ale propracovanějším nápadem není přichází i Chomutov.

Sexuální turisty, kteří přijíždějí nejčastěji z Německa, chce město zastrašit kamerami. Mohli by se totiž dočkat pěkné ostudy. Pokud by je kamera zachytila v momentě, kdy zastaví prostituce, město jim pošle domů dopis nebo zveřejní fotku auta na internetu.

Tímto jednáním zákon na ochranu osobnosti neporuší, neboť na fotce nebude konkrétní osoba, ale pouze poznávací značka automobilu. Vedení města jedná i mimo naši republiku, aby nedošlo k porušení zákonů německých. Většina dopisů by totiž putovala pravděpodobně právě tam.

Potenciální zákazníky na přítomnost kamer upozorní cedule podél silnice. Budou psány i v německém jazyce. Dalším znesnadněním podnikání pro provozovatele erotických služeb budou německo-české policejní hlídky, které budou nepřetržitě monitorovat rizikové oblasti.

Chomutovští radní doufají, že díky těmto opatřením přestanou sexuální turisté do města jezdit a prostituci se podaří z ulic města vymýtit.  

Co říkáte na podobná opatření? Myslíte, že se podaří prostituci odstranit, nebo se provozovatelé jen přesunou o kus dál?

Reklama