shutterstock-767159800.jpg
Foto: Shutterstock

Umělé panny na sex nejsou žádnou novinkou. Jedny z prvních byly vyrobeny už v 17. století pro námořníky, kteří se na dlouhých plavbách potřebovali uvolnit. Samotný pohled na pannu tehdy však nikoho příliš vzrušit nemohl. Byla totiž vyrobená z různě sešitých starých látek. Od té doby panny určené na sex prošly nepřehlédnutelným vývojem. Z nepřitažlivých strnulých nafukovacích figurín s pusou do tvaru písmene O, „vyrostly“ do „krásy“.

Ve světě se těší popularitě dokonce nevěstince se silikonovými pannami. Nejrozšířenější jsou v Japonsku, kde jsou považovány za běžnou záležitost. Před pár lety se jeden otevřel i v Praze. Takový typ byznysu je v očích široké společnosti stále kontroverzním tématem s nadměrnou cenzurou i přesto, že se dnešní pokroková doba snaží mazat stereotypy a tabu, a sjednocuje neobyčejné s běžným. 

Netrdiční pražský privát Naughty Harbor se může chlubit stabilním zájmem ze strany zákazníků, průměrně má 7 stabilních rezervací denně, přičemž nejčastěji využívaná rezervace je na 60 minut v hodnotě 2 290 Kč. O typických zákaznících lze říct, že to jsou převážně muži ve věkovém rozpětí 25-60 let. Často se lze setkat s předsudky, že podnik navštěvují spíše stydliví jedinci, ovšem opak je pravdou. Lidé, kteří se rozhodnou pro návštěvu privátu, mají svou sexualitu vyřešenou a jsou otevření novým zkušenostem, což v případě privátu Naughty Harbor odpovídá intimnímu zážitku se silikonovou pannou v kombinaci s virtuální realitou.

Untitled-collage-6-.jpg
Foto: Karolína Waberová, žena-in.cz

„Chodí k nám prací zaneprázdnění muži, ale hlavně páry, které se snaží vnést do svého sexuálního života něco nového. Vážně si myslím, že jsme u nás zatím neměli nikoho, kdo by vypadal nějak „divně," říká zakladatel podniku Patrik Duda. Z jeho dalších výzkumů také vyplývá, že se takovým způsobem chodí uvolnit ženatí muži, kteří silikonové panny neberou jako nevěru.

Pro zájemce je také přístupný internetový obchod, kde mohou vybírat ze široké nabídky silikonových pannen. V čem se tyto netradiční ženy od sebe liší? Každá z nich ztělesňuje tak trochu jiné vlastnosti a křivky. „Nejvíce se prodávají ty panny, které ztělesňuji určitý ideál krásy, takže jinými slovy takové, jaké se nám líbí ženy, takové se líbí zákazníkům i realistické panny,“ vysvětluje zakladatel podniku Patrik Duda, podle kterého se trh s erotickými hračkami výrazně posunul a s ním i jejich kvalita.

Nevěstinec je pro společnost důležitým pilířem, který jí poskytuje stabilitu a přispívá k celkovému růstu. Kromě toho slouží jako podpora prodeje, díky profesionálnímu showroomu, kde si zákazníci mohou panny prohlédnout, podívat se na různé technické možnosti a poradit se s odborníky. Celkově lze říci, že je koncept Naughty Harbor silným hráčem v oblasti erotického byznysu, který díky strategickému přístupu a adaptaci na měnící se podmínky dosahuje pozoruhodných výsledků. Pohled do budoucnosti přináší výzvy, ale také možnosti rozvoje a inovace v této odvážné a dynamické oblasti podnikání.

V minulosti jsme Naughty Harbor  navštívili a zde si můžete přečíst naši reportáž.

Zdroje: Naughty Harbor a zakladatel podniku Patrik Duda