menstruace-sex-seznam-i-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

„S manželem patříme mezi ty páry, kterým sex při menstruaci nevadí. Já si ho naopak dokonce užívám víc, protože jsem mnohem citlivější,” říká třiatřicetiletá Kristýna. „Jednou jsem si před sexem zapomněla odstranit tampon. Uvědomila jsem si to v nejlepším, ale říkala jsem si nevadí. Poté na toaletě mi ovšem nešel žádným způsobem vyndat. Už jsem se připravovala, s jakou ostudou pojedu na gynekologii, až se mi to nakonec podařilo. Po tomhle zážitku jsem začala hledat, jaké jiné pomůcky bych mohla používat. A byla jsem překvapená, jaké možnosti už v dnešní době jsou.”

Asi žádná z nás by nechtěla dopadnout jako Kristýna. Možností, jak si užít sex při menstruaci, je celá řada, stejně tak pomůcek, které vám celý zážitek mohou zpříjemnit. A to zejména v tom smyslu, že udrží krev nějakou dobu na místě. Vy tak nebudete muset řešit špinavé prostěradlo a pořád se nervózně hlídat, zda někde něco neteče.

Není kalíšek jako kalíšek
Patříte mezi fanynky menstruačního kalíšku, ale provozovat s ním sex vás ještě nenapadlo? Pak to určitě zkuste. Pravdou je, že to nemusí vyhovovat každému. Kalíšek může partner zasunout hodně dovnitř, až vás bude tlačit. Nebo ho může penisem posunout, takže nějaká krev nakonec unikne. Některým párům ale tato metoda funguje na jedničku. Navíc existuje kalíšek přímo vyvinutý tak, aby se s ním dalo milovat. Má speciální plochý tvar a nasazuje se přímo pod děložní čípek. Díky tomu je v děloze mnohem více prostoru.

Kouzelné houbičky
Ideální pomůckou pro sex při menstruaci je menstruační houbička. Pro ty z vás, které ji ještě neznají, jde v podstatě o přírodní alternativu tamponu. Houbičky se sbírají v moři, usuší se na slunci a ostříhají do oválného tvaru. Na suchu jsou poměrně tvrdé, ale po namočení nádherně změknou. A to je přesně ten důvod, proč jsou tak příjemné při milování. Díky své jemnosti a měkkosti ani jednoho z partnerů netlačí. Jsou navíc velmi savé, takže krev na svém místě udrží poměrně dlouho, záleží ale na síle menstruace. Před i po milování je třeba houbičku důkladně propláchnout.

Svádění v menstruačních kalhotkách
Je pro vás svůdné prádlo důležitou součástí předehry? Možná si myslíte, že s menstruačními kalhotkami na to můžete zapomenout, protože jsou jen fádní a černé. To už dávno není pravda. Na trhu je celá řada slušivých modelů v různých barvách, střizích nebo dokonce s krajkou. Takové kalhotky už můžou partnera před milováním navnadit a vy se pak rozhodnete, zda využijete nějakou pomůcku nebo půjdete do “nature” milování.

Zdroje: Tiskové materiály V rukavičkách, Youtube, Instagram Přírodní tampon