Možná jste se s tím už někdy setkali - váš partner vám navrhl sex na nějakém veřejném místě. Anebo vás taková věc sama o sobě láká a naopak jste to vy, kdo něco podobného inicioval. Pravda, ještě to neznamená, že toužíte po zástupech, které vás budou okukovat při onom aktu, přesto vás minimálně láká to nebezpečí, že vás někdo „načapá“. Pokud je to tak, máme pro vás špatnou zprávu - jste totiž deviant! „Touha po sexu na veřejnosti je jistá deviace, nikoli recese,“ myslí si psycholožka Zdeňka Sládečková. „Od přírody je člověku dáno, že spojuje sex s láskou a milováním - to je asi nejnormálnější výchozí situace. Při ní nejde o emoční vztažení se k veřejnosti, ale pouze k jedinému partnerovi. Člověk potřebuje klid, aby si to mohl prožít.“

Jak vlastně v lidské hlavě funguje sexuální vzrušení? A je taková deviace špatná? Psycholožka Sládečková nikoho neodsuzuje: „Vzrušování probíhá přirozeně od jednoho člověka k druhému, od ženy k muži, a naopak. A jen a pouze ve dvojici! Pakliže z milování uděláme to, čemu se říká sex, řekla bych, že je to spíš kopulování. Degradací na zvířecí chování může dojít i k potřebě veřejnosti, aby došlo u jedince ke vzrušení. Myslím, že už jen to, že partneři realizují sex, a ne milování, je pro mne deviované chování, a na veřejnosti je dvojnásobně deviované. Tím to ovšem nijak neodsuzuji, deviace je odchylka od normy, čili neposuzuji, jestli mají za jedna, nebo za pět.“

Jak se postavit k tomu, když váš partner projeví přání mít sex na veřejnosti?

Ať už takové sexuální chování považujete za deviaci, nebo ne, může se vám stát, že vás partner o sex na veřejnosti požádá. Pokud je vám taková představa milá, nemáte nejspíš žádný problém, ale pokud vám milá není, je dobré řídit se následující radou: „Vždycky se má ctít ten partner, kterému něco nevyhovuje,“ tvrdí Zdeňka Sládečková. „Má-li být milování nebo kopulování druhému nepříjemné, ať už jde o veřejnost, nebo cokoli jiného, například nepřirozené polohy, nemělo by k němu dojít. Pokud tedy chceme, aby bylo milování oběma partnerům příjemné a rádi se k němu vraceli.“

Přešlapy

Adam kupuje knihu o sexu a Radka erotické spodní prádlo. V knize se píše o plnění erotických fantazií. Radka Adamovi prozradí, co jí v sexu chybí: touží po sexu na veřejnosti...
Uskuteční Adamem Radčiny sexuální fantazie? To zjistíte v dalším díle Přešlapů - dnes (středa14. října 2009) ve 20.00 na Primě.

Udělali jsme si v redakci anketu...

Měli jste někdy sex na veřejnosti?
Pokud ano, stálo to za to? Pokud ne, toužíte po něčem takovém?
Jak si zpestřujete svůj sexuální život?

Eva SoukupováEva Soukupová

Ano, a pokud se za veřejnost počítá i zájezdovej autobus, tak nejednou. Stálo to za to? Když odmyslim tu školku, co zrovna procházela kolem a která by po přiblížení se k oné přehradě měla hodinu biologie i s názornou ukázkou, tak jo. Ale ve všech případech jsme zůstali (aspoň to pevně doufám) neviděni. (smích).
A jak si zpestřuju svůj sexuální život? Stav se a uvidíš (smích).

Radek KřížRadek Kříž

Sex na veřejnosti s účelem: aby mne někdo cizí viděl, jsem nikdy neměl, a ani mne neláká. Nejspíše proto, že se bojím kritiky, která by se na můj výkon a vzhled mohla snést (smích).
Na místech, která jsou na veřejnosti však (asi jako každý) ano... v autě, v lese, na palouku, na posedu a tak. Ale nikdy mne ten pocit nijak nerajcoval. Mne rajcuje ta osoba, se kterou se k tomu chystám... teda většinou (smích).

Dana SvobodováDana Svobodová

Co je veřejnosti do toho, jestli to dělám na veřejnosti?

Jakub D. KočíJakub D. Kočí

Vždycky jsem toužil mít sex s prostitutkou na dámských veřejných záchodcích, nedaleko veřejné zeleně v květináči. Jednou se mi to málem poštěstilo, ale v posledním okamžiku zasáhla hajzlbába...
Pokoušel jsem se na ni poštvat veřejného ochránce práv, ale on mě poučil, že jsem se málem dopustil veřejného pohoršení, a ať jsem rád, že na mě nezavolali veřejnou bezpečnost. Ačkoli všichni přítomní (až na hajzlbábu) se netvářili být pohoršeni, spíš naopak. Nejsem si tudíž vůbec jist, zda by se mojí veřejnou nebezpečností bezpečnost vůbec zabývala.

kateKateřina Vozková

Nejlepší je to v tramvaji, když se děti vracejí ze školy a důchodci z nákupu (smích). A taky doporučuju sex dvěma alergikům na rozkvetlé louce - to je zážitek!

Simona ŠkodákováSimona Škodáková

Kdysi jsem dělala rozhovor s pornohercem Robertem Rosenbergem a on mi tvrdil, že to má nejraději v kině při promítání. Prý ho strašně vzrušuje představa, že bude odhalen. Takže tahle představa je pro mě přesně opačná - zcela antivzrušující. Z toho důvodu jsem na veřejnosti v průchodech, v kině, divadle, veřejných záchodcích ani šatních kabinkách nikdy nic podobného nedělala. Taky mi to připadá ponižující.

A jaké by byly vaše odpovědi na naše anketní otázky? A diskutujte i o dalších otázkách: Na jakém nejveřejnějším místě jste měli sex? Vzrušuje vás představa, že vás někdo při sexu „načapá“?

Reklama