Chorvatsko

Zakázané tu není jen kempování mimo vyhrazená místa, ale samozřejmě také sex na veřejnosti. A tím je i dostaveníčko na pláži. Jestliže vás při intimnostech přistihne policista, můžete vyfasovat pokutu v řádu stokorun, nebo dokonce tisícikorun. Pokud je vaše provinění skutečně veliké, hrozí vám tu až měsíční vězení. Pozor také procházení se v plavkách mimo pláže. V některých městech už došla veřejným činitelům trpělivost a sází za to tučné pokuty.

Itálie

Ani vášniví Italové nemají pro roztoužené páry pochopení. Tady vám v tom úplně nejhorším případě hrozí i tři roky vězení. S větší pravděpodobností ale dostanete „jen“ pokutu. Za 10 tisíc korun vám však chvilka vášně jistě nestojí. A pozor, nepomůže vám ani to, že se schováte do svého auta. I to je v Itálii pokutováno.

Řecko

Vězení vám v krajním případě hrozí za sex na pláži také v Řecku. Maximální hranice je dva roky. Spíše ale vyváznete s peněžitým trestem, který se může vyšplhat až na osm tisíc korun.

Španělsko

Ani další z horkokrevných jižanských národů nemá pro vášnivé dostaveníčko u mořských vln pochopení. Dvojici nerespektující zákaz sexu na veřejnosti mohou strážci pořádku pokutovat i v řádu statisíců korun.

Bulharsko

V této zemi si užijete nejen vcelku levnou dovolenou, ale ušetříte také na případné pokutě za odvážné dovádění na pláži. Policisté vás mohou maximálně napomenout.

Turecko

Chuť na sex na pláži si nechte zajít i v zemi půlměsíce. Pokuta kolem pěti tisíc korun není to jediné, co vám tam hrozí. Můžete jít na půl roku do vězení.

Egypt

Intimnosti si nechte na hotel i v zemi pyramid. Přestože v hotelových komplexech to tak řešit nebudou, na ulici nevidí rádi ani polibky a další přílišné důvěrnosti. Natož sex na pláži. Můžete za něj dostat až tři a půl roku vězení.

Dubaj

Láká vás dovolená v Dubaji? Vzpomeňte si, jak dopadla Samantha ve filmu Sex ve městě 2. Za sex na pláži šla do vězení, ale nakonec měla to štěstí, že byla jen vyhoštěna ze země.

Florida

Připadá vám Amerika jako země neomezených možností? Jenže sex je výjimkou, obzvlášť na veřejnosti. Pokud byste po sobě zatoužili na floridské pláži a budili veřejné pohoršení, můžete jít až na 15 let do chládku. O tom, že se skutečně nevyplatí si s tamními pravidly zahrávat, se před čtyřmi roky přesvědčila milenecká dvojice z Ameriky. Tu ze sexu na pláži usvědčil videozáznam. Zatímco ona odešla od soudu díky dosavadní trestní bezúhonnosti jen s pokáráním, on si šel sednout do vězení na dva a půl roku.

Čtěte také:

Reklama