sms

Co se ještě nedá označit za nevěru? Na tuhle otázku se pokoušeli během posledního měsíce roku 2009 odpovědět internetoví průzkumníci. A to, co odhalili, vás možná překvapí. Češi považují za nevěru lechtivé SMSky mnohem více než jednorázovou známost.

Podle dotázaných respondentů je nejméně nebezpečný flirt, který je většinou impulsem k případnému bližšímu seznámení. Že to není nevěra, si myslí 37 procent dotázaných. Nic zvláštního.

Mnohem zajímavější jsou ovšem další statistiky. Na druhém místě v žebříčku toho, co nepovažujeme za nevěru, se umístil sex na jednu noc. Není to nevěra pro 19 procent dotázaných. Kdežto žhavý telefonát se považuje za nevěru o něco více. Není to nevěra pro 16 procent dotázaných. Tohle všechno ale trumfly erotické SMSky, za nevěru by je neoznačilo jen šest procent dotázaných. Na stejné rovině jako erotické SMSky si pak stojí skupinový sex a orální sex. Zvláštní, že?

Co Češi nepovažují za nevěru?
Flirt 37 %
Sex na jednu noc 19 %
Sex po telefonu 16 %
Líbání 10 %
Erotické sms 6 %
Sex s bývalým partnerem 4 %
Lesbický sex 4%
Skupinový sex 2 %
Orální sex 2 %

A to není vše. Je rovněž patrné, že každý člověk má jiná kritéria pro sebe a jiná pro svého partnera. Řekněme, že pětina lidí nevnímá svá jednorázová sexuální dobrodružství jako nevěru, ale když pak dotyčný přistihne partnera při lechtivém telefonátu či polibku, bude to brát jako zjevnou nevěru. Přitom o city nemusí nutně jít ani při sexuálním telefonátu a polibku, zatímco náhodný sex se může přesunout i do citové úrovně.

A jsme u dalšího zajímavého zjištění. Jiný průzkum totiž odhalil, že ženy mnohem hůře nesou nevěru emoční než fyzickou. Tedy miluje-li muž jinou ženu, jeho partnerku to trápí víc, než kdyby s jinou spal. U mužů je to naopak. Milujte si, koho chcete, ale spěte jen s ním.

Internetový průzkum společnosti SANEP byl proveden ve dnech 5.–10. prosince 2009 na vybrané skupině 14 280 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18–69 let. Celkově se průzkumu společnosti SANEP zúčastnilo 34 740 dotázaných. Reprezentativní vzorek byl vybrán metodou kvótního výběru. Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje kolem +-1,5 %.

Překvapily vás výsledky? Co vy považujete za nevěru? Máte s partnerem stanovené hranice mezi tím, co je nevěra, a co není?

Reklama