Pokud má někdy stres pozitivní účinky, jak se o tom často hovoří, určitě tomu tak není v sexu. Tam bývá povětšinou zabijákem jakékoliv sexuální apetence. Pomoci může sexuolog nebo chytrá kniha.

sex

Měla jsem tenkrát partnera, se kterým jsme společně žili. Byli jsme spolu asi dva roky, když jsem se rozhodla pokračovat dál ve studiu. Měla jsem totiž úžasnou příležitost dodělat si školu ve zrychleném termínu, a to místo tří let za rok.

Netušila jsem ale, že nám nebude nic odpuštěno. Nádherné vyhlídky. Volné víkendy skončily...

Napětí, ve kterém jsem byla v tomto období vlastně neustále, se přeneslo i do našeho partnerského života. Musela jsem být někdy hodně protivná, to by partner asi ještě snesl, jenže to přestalo fungovat i v posteli.

Za žádnou cenu jsem nemohla z hlavy vyhnat všechny povinnosti a celkovou nervozitu a napětí. Nebylo to tak, že bych myslela na nějakou konkrétní věc, ale nedokázala jsem vypnout. Slůvko vypnout je pro tento stav opravdu trefné. Měla jsem pocit,  že mnou koluje nějaký proud, který nemá kam uniknout a jehož pohyb nejde zastavit. Přestože hlava vysílala podněty k tomu, aby to přestalo, nešlo s tím nic udělat.

Nejhorší bylo to, že právě „hlava“ neměla na sex nejmenší chuť, tělo naopak ano. Takový rozpor jsem do té chvíle nepoznala. Nedokázala jsem si s ním poradit. A pokud se to podařilo partnerovi, šlo se spát tak ve tři ráno.

Zkoušeli jsme leccos, byla to sklenička alkoholu, romantika, nebo naopak rychlovka, která dopadla vždy ze všech nápadů nejlépe. Měl se mnou trpělivost. Po nějakém čase jsme se ale s partnerem dohodli, že zkusíme nějakého odborníka.

Ulevilo se nám. Nejenže potvrdil, že jsem zcela normální a dlouhodobý stres je zabijákem sexuální aktivity a pohody v partnerském vztahu vůbec, což zná jistě každá z vás, dostala jsem od něj ještě tip na knihu, kde se dá najít opravdu spousta zajímavých věcí, o kterých jsem neměla do té doby tušení.

A jak on sám řekl, kupte si k ní ještě knížku Nevěra, a do konce života máte, co se týká této problematiky, vystaráno!

V knížce jsou návody, jak obtížné situace s partnerem řešit. Jde o přesné postupy, které se používají i u závažnějších poruch sexuálního chování. I když název knihy – Sexuální dysfunkce – příčiny a léčba, je malinko odrazující, její obsah takový rozhodně není. Opravdu nám pomohla!

Reklama