Víte jistě, co dělají vaši kolegové, když jdou na oběd do restaurace?

Podle posledního výzkumu 17 % lidí v produktivním věku chodí místo oběda „provozovat“ sex. Hodinové hotely a priváty, které poskytují kvalitní milenecký azyl, jsou dnes v každé čtvrti, v každém menším městě.

Co azyly poskytují?
Ceny se pohybují od 300 Kč za hodinu. K sehnání jsou různě luxusní apartmány, které se často liší zejména kvalitou koupelny a vybavení, ostatně podobně jako u normálních hotelů. V lepších hodinových hotelech seženete i pokoje s koupelnou, která má vanu pro tři a více osob, na pokojích bývá televize, internet… V těch nejlevnějších naopak naleznete třeba jen sprchový kout a WC přes chodbu. Všechny azyly ale zaručují diskrétnost a nepožadují žádné kontaktní údaje. K objednávce pokoje často stačí jen přezdívka. Větší hotely také nabízejí různé slevové akce.

Proč lidé chodí do mileneckého azylu?
Důvody jsou překvapivě různorodé. Milenecké azyly nenavštěvují jen nevěrní, ačkoli tato klientela je nejčastější. Chodí sem mnohdy i sezdané páry, které nemají doma klid kvůli dětem. Páry toužící po nějakém dobrodružství. Mladé páry za svou první zkušeností, nebo prostě proto, že doma kvůli rodičům nemohou. Páry, které se poznaly při zaměstnání… Milenecké azyly mají dokonce i své stálé zákazníky.

Průzkum se však zaměřil pouze na sex přes oběd, tedy sex místo polední pauzy v zaměstnání. Ze zmíněných 17 % je 59 procent mužů a 41 procent žen. Zajímavé je, že u mužů nezáleží na pracovní pozici, zato ženy, které praktikují sex přes oběd, často vykonávají vrcholové funkce. Zaměstnaneckých mileneckých párů, tedy párů, kteří se poznali přímo na pracovišti, je celkem 76 procent.

„Mám kromě manželky ještě jednu stálou partnerku,“ říká Radim. „Ano, často chodíme místo mé polední pauzy do hodinového hotelu. Radku živí její manžel, takže se mi přizpůsobí.“

„Jako majitel luxusního kadeřnictví se setkávám se spoustou atraktivních žen,“ říká Aleš, „zprvu jsem se zdráhal, ale jedna má kamarádka mi otevřela oči. Sám jsem svobodný, tak proč toho nevyužít. Dá se říct, že mám hodně sexuálních partnerek, se kterými jsem se seznámil při zaměstnání, jsou to mé zákaznice, obchodní partnerky i zaměstnankyně…“

„Chodíme do azylu místo oběda,“ říká slečna Věra, „jsme zamilovaní a čekat do odpoledne, když se kolem sebe pořád v práci motáme? To prostě nejde.“

Kam se poděla romantika?
To, že se Češi chodí přes poledne pomilovat, místo aby zašli na oběd, ještě neznamená, že veškerou romantiku definitivně zazdili. Představa, že rychle doběhnete do azylu, rychle na to skočíte a honem zpátky do práce, je dost scestná. Naopak, příchuť něčeho tajného, toho, co by se neměl nikdo v práci dozvědět, je velice vzrušující a podněcuje i romantické pocity. Lidé, kteří hodinové hotely využívají, se cítí být romantiky z celých 37 %. Plánují si své milování a věnují mu čas. Nestresují se pozdním příchodem do práce, protože buď jejich příchod nikdo nesleduje, nebo si rádi napracují.

Mgr. Alena Jeníková, psycholožka

Proč lidé stále častěji využívají mileneckého azylu a praktikují sex přes oběd?
Jistě zde hraje roli určitá intimnost. Lidé, kteří nemají dostatek soukromí, ať už z jakéhokoli důvodu, přirozeně rádi využívají této možnosti. Milenecké azyly je ale nutné brát jen jako možný prostředek. Slučovat je se sexem praktikovaným v době obědové pauzy, to by bylo trochu míchání jablek s hruškami. Jak vy říkáte, tzv. sex přes oběd je spojený spíše s vnitřní katarzí při výkonu složitějších zaměstnání. Tento fenomén se týká zejména řídicích pracovníků, respektive řídicích pracovnic, protože u mužů dochází často i k pudovému chování.

Poznala jste svého partnera v zaměstnání? Využili jste někdy mileneckého azylu? Měla jste někdy k obědu sex?
Reklama