Oslovili jsme domácí spisovatelské špičky v obory sci-fi & fantasy, abychom se jich zeptali, jak vidí sex v budoucnosti. Neff, Renčín, Ríša, Pavlovský a Antonín: Co názor, to perla! Sex se bude nejspíš danit a nebudeme ho praktikovat s mimozemšťany...

sex

Otázka sexu a milostného života v budoucnosti je víc než zajímavá. V dílech předních scifistů narážíme na různé vize, které milování posouvají často do oblasti virtuální, bez fyzického kontaktu. Tak například ve starém dobrém snímku Demolition man se Silvestr Stallone miluje se Sandrou Bullockovou pomocí speciálních helem. Pro připomenutí oné situace následující video...

Nezajímavý není ani polský snímek Sexmise, který je celý založený na absenci mužů v budoucím lidské společenství. Malé holčičky se zde rodí ve speciální laboratoři „ze zkumavky“ a proti vášni a milostné touze polykají ženy speciální tabletky.

Zajímalo mě, jak vidí sex v budoucnosti přední čeští spisovatelé žánru sci-fi & fantasy. Toto jsou jejich názory...

Ondřej Neff

Na sexu samém není třeba moc vylepšovat, rezervy máme ve virtuálním sexu. Vidím dvě cesty. K čemu budou lépe sloužit humanoidní roboti než k sexu? Současné nafukovací obludky prodávané v sexshopech jsou předzvěst čehosi, z čeho se rozvine obrovský průmysl. Vedle toho bude elektro-chemický iluzionismus, který nám umožní prožívat casanovovské a messalinovské výboje, aniž bychom vytáhli paty z domu.

Pavel Renčín

Sex se v budoucnosti stane po knihách další položkou, kterou naše vláda zdaní dvacetiprocentní sazbou. Z tohoto důvodu se oficiální sex stane výsadou střední a vyšší třídy, zatímco nižší třída bude přinucena k sexuálním únikům.

Vlado Ríša

Úplně stejně jako byl před pár tisíci lety, jako je i dnes.
Spisovatelé SF mají některé „nápady“ ohledně sexu s mimozemšťany nebo inteligentními roboty. Vzhledem k tomu, že mimozemšťany vidím jako doménu scifistů, tak jediné, co přichází do úvahy, by byli inteligentní roboti. Na druhou stranu, pokud budou opravdu inteligentní, tak proč by si něco začínali s tak nervově nevyrovnanými bytostmi, jako jsou lidé, že?

Jiří Pavlovský

Jako ženatý člověk můžu říct, že pro mě sex v budoucnosti vypadá pěkně bledě.

Martin D. Antonín

Před 50 lety to vypadalo, že se na sex v budoucnosti můžou těšit jedině švábi, političtí funkcionáři v atomových krytech a zmutovaný zbytek radioaktivního lidstva. Před 10 lety si pár zasněných amatérských pilotů rozhodně nedokázalo představit nic lepšího než posmrtné objetí vnadných húrisek. Za 20 let povedeme První reprodukční válku proti přemnožené Číně, všichni narukujeme a uděláme si dobře za vlast.
Co na tom, jaký sex bude? Hlavně když bude.

A jak vidíte sex v budoucnosti vy, milé čtenářky?

Čtěte také...

Reklama