K partnerskému životu patří kromě ostatního také sex, který je jeho důležitou součástí. Tedy alespoň ve většině případů. Jsou totiž i takové páry, kde sexuální aktivita chybí. A důvody mohou být různé.

U Moniky a Dana je tím důvodem víra v Boha. Moničina víra v Boha. Dan je zatím trpělivý, ale jak dlouho mu to ještě vydrží, sám nedokáže říct. S Monikou chodí půl roku a ještě se spolu nemilovali. „Myslím, že to je na skoro třicetiletého muže docela výkon. Tím se nechci chlubit, jen konstatuju. A je to pro mě čím dál horší, protože Monika je pěkná ženská, chtěl jsem ji dostat do postele hned, jak jsem ji poznal. Tehdy se nenechala svést, což jsem chápal, když jsme se neznali, ale po půl roce?

svatba

Na začátku našeho vztahu jsem nevěděl, jaký má Monika názor na sex, připadala mi jen opatrná, říkal jsem si, že mě chce nejdřív poznat. Asi po měsíci, když jsem hodně naléhal, se mi svěřila, že je panna. Bylo mi to samozřejmě divné, protože jí bylo čtyřiadvacet, nevím o žádné jiné holce v tomhle věku, která by nežila sexuálně. A pak mi vysvětlila, že věří v Boha a s nikým spát nebude, leda až s manželem po svatbě, že to tak Bůh chce. Mluvili jsme o tom tehdy dlouho, pokoušela se mi všechno objasnit, což jsem ocenil, ale stejně to nechápu. Copak nemá žádnou chuť na sex? Je to rozhodně divné, pořád mi to tak připadá.

Pár dní jsem o tom přemýšlel, než jsem se rozhodl, že s Monikou zůstanu. Je to fajn holka, milá, chytrá, schopná, hodná... Až na ten sex. Chápe, že já ho potřebuju, ale ona sama se brání, jak může. Z určitých náznaků cítím, že ji vzrušuje, když ji hladím nebo když ležíme spolu v posteli, ale nikdy to nenechá dojít do konce. Mám trochu obavy, jestli nám to někdy v budoucnu bude fungovat, ale to stejně nemá cenu řešit teď. Uvidíme.

Mám Moniku opravdu rád, a tak jsem si řekl, že zkusím vydržet aspoň nějakou dobu bez sexu. Neslíbil jsem jí ale, že to nebudu zkoušet, třeba časem taky změní názor. Zatím se nevídáme pořád, takže na ni nemůžu působit každý den, ale až spolu budeme bydlet, třeba ve slabé chvilce podlehne.

Anebo si ji vezmu a bude to vyřešené hned.“

Další zajímavé články:

Reklama