Proč a čím se čtenářka s nickem setury blížila vyzbrojená ke koupelně, to se dozvíte v dalším povedeném příspěvku ))

Krásný den přeji všem, téma o strachu je pro mě, která se bojí vlastního stínu, jako stvořené

Bylo léto, velká vedra stejně jako letos, okna v domě jsem nechávala otevřená celý den. Letní idylku zkazila zpráva, že se v okolí potlouká partička zlodějů. Dávala jsem větší pozor a kontrolovala, aby bylo zamčeno nejen ke vrátkům, ale i ze sklepa. Tam jsem obyčejně měla otevřeno kvůli kočce. Ten večer se manžel chystal na noční, zůstala jsem sama a těšila se, jak si dočtu rozečtenou knihu.

Po půlnoci už bylo všude ticho jen občas zaštěkal pes, a v tom se ozvala rána z koupelny, lekla jsem se tak, že jsem strachy úplně ztuhla. Bála jsem se pohnout, natož vyjít z ložnice. Vzpomněla jsem si, jak ve filmech mají lidi na nočním stolku pistoli a já bych jí teď zrovna potřebovala. Co teď? Mám čekat, až sem někdo vpadne a zabije mě, nebo mám sebrat odvahu a jít se tam podívat? Chvíli jsem se rozhodovala, studený pot na čele mě stékal po spáncích a já měla tak stažený krk, že bych ani nemohla vykřiknout. Rozhlédla jsem se po ložnici, co bych mohla použít na obranu a pochopitelně tady nebylo nic. Pak mi sjely oči na košili na ramínku, popadla jsem ramínko, otočila kovový hák a vyzbrojená jsem se plížila ke koupelně. Rozčílením mi husí kůže mrazila po celém těle a po dodání odvahy jsem vrazila do dveří koupelny připravená k boji. Můj protivník, který mě tak vyděsil ležel ve vaně....

Několik dní před touto příhodou jsem chtěla vylepšit pár věcí v koupelně, dala jsem na reklamu a věšáky na toaletní potřeby jsem místo přišroubování jen přilepila. Prý to stačí. Jak je vidět, tak nestačí. Noční drama je toho důkazem. Vystrašil mě hluk kartáčů, které se s novým věšákem utrhly a popadaly do vany. Kdyby se to stalo přes den, když je člověk na zahradě, tak by to takové drama nebylo, ale v noci, samotná a s detektivkou v ruce to byl horor.

Přeji Vám klidné a pohodové léto

setury

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

__________________________

Teda řeknu Vám, byla jsem napnutá jak struna, než došlo k odhalení protivníka. Ale to s tím ramínkem, to si budu pamatovat :)
Děkuji, že jste napsala a ať už věšák drží ))
Saša

Tématem dnešního vydání je: Strach a jak ho překonat. Máte bobříka odvahy?

  • Bály jste se něčeho tak, že vám až zdřevěněly nohy?
  • Jak překonáváte strach?
  • Napište historky, ať už současné, nebo z dětství
  • Napište i historky vašich dětí
  • Je pravdivé pořekadlo, že „Strach má velké oči“?
  • Uznáváte pořekadlo druhé: Když máš z něčeho strach, jdi a sáhni si na to!
  • Strach i odvaha mohou mít mnoho podob

Sáhněte si na dno své odvahy a napište nám o tom na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Těšíme se na vaše příspěvky

Jednu ze čtenářek odměním čerstvě praženou kávou Arabica (aby ji dala sílu bdít po celou noc) a zmatňujícím tónovacím make-upem od firmy Garnier  (aby nebyla bledá jako hrabě Drácula)

darecekk

Reklama