Ano, až takový pocit má čtenářka setury ze své obvoďačky. A ani se jí nedivím. Po přečtení jejího příspěvku se také nebudete divit.

Krásný den milé ženy-in,
na téma obvodní lékař jsme debatovali nedávno s kamarádkami. Každá máme nějakou zkušenost s naší obvoďačkou a to převážně špatnou. Pominu maličkosti jako je léčení nachlazení a očkování. Mám na mysli závažnější potíže. Každý z nás má nějaké problémy se zdravím a aby se dostal na vyšetření, tak potřebuje doporučení od obvoďačky. Ta naše ZÁSADNĚ žádné nevydává. Tvrdí, že žádné vyšetření není potřeba a tím končí.

Moje kamarádka nedávno ovdověla, její manžel šel k této lékařce s tím, že má bolesti na hrudi a cítí se divně. Poslala ho domů, že prý co by chtěl, vždyť mu není 20 let. V noci se mu udělalo špatně a kamarádka mu zavolala sanitku, bohužel už bylo pozdě,  S touto lékařkou mám také špatnou zkušenost, ale nemohu jí bohužel vyměnit za jinou, protože široko daleko jiný lékař není. Často jí nepotřebuju, nevysedávám v čekárně kvůli maličkostem. Šla jsem k ní, protože se mi udělalo zle a špatně se mi dýchalo. Prohlédla mě tak, že se mi podívala do krku, asi 3 vteřiny poslechla srdce a řekla, to nic není, teď řáděj alergie, můžete jít do práce. Tak jsem šla, po poledni mi bylo už dost zle a motala se mi hlava a z práce jsem sotva došla domů. Druhý den ráno jsem se nemohla hýbat a těžce jsem dýchala. Byla u nás dcera a když mě viděla, tak neváhala a okamžitě jsme jeli do nemocnice. Na příjmu to šlo rychle, lékař mě vyšetřil a řekl mi, že musím na operaci. Byla jsem v šoku, vůbec mě nenapadlo, že jsem na tom tak špatně. A když to upřesnil, že mě musí operovat hned, tak to byl totální šok, Bylo mi divné, že by obvoďačka nic nepoznala, ale bylo to tak. Nebýt dcery, že se postarala o můj rychlý převoz do nemocnice, tak nevím.

Co se týká doktorů, vždycky když se stane něco podobného, a vidíme to často v televizi, tak opakují oblíbenou větu: „v době když jsem pacienta viděl, tak zdravotní stav nebyl vážný.“  Já si myslím, že když je člověku zle a jde za svým doktorem, tak něco s jeho zdravím není OK a lékař má zjistit co se děje a když na to nestačí, tak odeslat ke specialistovi. Jistě není v pořádku, aby pacient z jeho ordinace odcházel s tvrzením, že mu nic není a za pár hodin skončil na sále kvůli akutní operaci.

Někdo léčí tak, že se můžeme domnívat, že spolupracuje s farmaceutickou firmou. Já jsem měla neodbytný pocit, že moje obvoďačka spolupracuje s pohřebním ústavem.

Přeji vám pevné zdraví a Saše ať to tentokrát vyjde.
setury

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Vy jste hodná :) Sama máte takovou smůlu a mně přejete štěstí. Tak jestli mi to tentokrát vyjde, já se u nové paní doktorky přimluvím, jestli by vás nejezdila navštěvovat místo té pohřební :)
Děkuji, že jste napsala a přeji co nejméně zdravotních obtíží.
Saša

Téma dnešního dne: Jste spokojená se svým obvodním lékařem?

  • Chová se k vám přátelsky, nebo je arogantní?
  • Vybrala jste si ho sama?
  • Přišel by za vámi i domů, kdyby bylo nejhůř? (na některých vesnicích se tohle ještě praktikuje)
  • Umí vám poradit?
  • Jak dlouho čekáte v čekárně?
  • Je to váš první obvodní lékař?
  • Léčí i vaše rodinné příslušníky?
  • Je starý(á), nebo mladý (á)?
  • Prostě napište o vašem obvodním panu doktorovi nebo paní doktorce

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Pokud bude váš příspěvek příliš kritický, nebojte se, my mu to neprozradíme. :))

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem, který může brát jako úplatek panu doktorovi: sladkou, oříškovou bonboniérou, a aby zůstalo i něco pro vás, přidávám krém po opalování. V tomto období se bude hodit.

b

Reklama