Tak touto větou končí příspěvek od pisatelky s nicek setury, které se změna času také nelíbí. Ovšem ten zmiňovaný budík není její. Jste zvědavé? Tak klikněte a čtěte.

Přeji vám hezký den,
už mi ani nepřipadá zvláštní, že je v létě v devět večer světlo jako v poledne a v zimě ve čtyři tma jako v ranci a změny času na letní a zpět považuju za přežitek a nesmysl.

Údajně to mělo přinést ekonomický zisk, ale jak pozoruju, tak máme čím dál větší státní schodek. Takže kvůli ekonomickému růstu to nebude, kvůli čemu tedy? Ještě jsem neslyšela logický argument, který by vyjmenoval nějaké výhody. Mnoha lidem změny času vadí a někomu je to jedno, převážně těm co nechodí do práce a žijí si svým tempem. Co se týká zdravotních potíží, ne že by změna na hodinkách přímo vyvolala nějakou nemoc, ale zmatek určitě. Například kdo užívá pravidelně léky, má jistě o čem přemýšlet, jak se se změnou vypořádat, a řeči že jedna hodina sem nebo tam nestojí za řeč, neobstojí. Jestliže užíváte například životně důležité léky a máte je nakombinované s dalšími preparáty a od Dr. určeno co přesně a kdy užívat, tak si nemůžete časy jen tak přehazovat podle kalendáře. Krom toho je dokázáno, že se narušují biorytmy, které v dlouhodobém měřítku vyvolávají nenávratné změny v organismu. Mě z toho tedy vychází jedině cesta do pekel, i když propagátoři letního času vidí ráj.

Změny času zasahují do životů i celkem zdravých lidí, připravují jim situace, ve kterých jde často o život všem zúčastněným bez ohledu na věk. Kdo bydlí v paneláku, dobře ví, jak je všechno slyšet. Naše sousedka, velice společenská žena s velkými sympatiemi k opačnému pohlaví se jednou postarala o pěkný rozruch. Její manžel měl střídavé směny a ona si zvala už nějakou dobu mladého milence, právě když byl manžel na noční směně. Jenže si ani jeden z nich neuvědomil, že se právě  mezi druhou a třetí v noci mění čas. Její manžel se vrátil domů a přistihl jí s milencem v ložnici. Tehdy ráno stoprocentně nikdo v okolí nezaspal, protože tak intenzivní řev se nedal přeslechnout, kam se hrabe budík.

setury

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

:) :) Tak ten závěr mě opravdu pobavil, ale je to hodně – hodně reálné. A určitě ve vícero domácnostech.
Děkuji, že jste napsala, mějte pěkný víkend.
Saša

Téma dnešního dne: Změna času ze zimního na letní

  • Vadí vám změny času nebo je vám to úplně jedno?
  • Máte nějaké psychické či fyzické problémy?
  • Jak se vám vstává?
  • Který čas vám vyhovuje lépe? Zimní nebo letní?
  • Zaspala jste někdy při změně času, která bude teď?
  • Jaký je váš názor? Je to „kravina“ nebo věc prospěšná.
  • Pokud prospěšná, podle vašeho názoru – proč?

příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem, vlasovou kosmetikou Taft.

TAFT

Reklama