Pokožka vašeho miminka je nejen jemná a hebká, ale především velmi citlivá. Kůže novorozence si nedokáže vytvořit tak silnou ochrannou vrstvu jako je tomu u pokožky dospělého člověka, proto je mnohem více vystavena nepříznivým vlivům okolního prostředí. Na nepříznivé vlivy a látky reaguje citlivá dětská pokožka zánětem, podrážděním i zarudnutím. Prvním krokem k tomu, abyste měla spokojené a usměvavé miminko, je především výběr správné dětské kosmetiky.
blobid0.png

Něžná pečující koupel
V péči o pokožku nejmenších dětí bychom měli klást vysoké nároky zejména na používanou kosmetiku. U kvalitní dětské kosmetiky naleznete šetrné přírodní látky, které podpoří přirozenou obranyschopnost pokožky novorozence. Pro péči o vaše miminko doporučujeme zvolit kosmetiku obsahující přírodní látky, které mají regenerační a vyživující účinky. Vhodné pro každodenní použití je dětské mycí mléko a šampon Linteo Baby, jež díky přírodním BIO olejům šetrně čistí dětskou pokožku a navíc zajistí koupání bez slziček. Jeho jemná vůně má uvolňující účinky a navodí pocit klidu před uložením do postýlky.

5c9de522abcb6obrazek.png

Hydratace se sílou přírodních olejů
Na pokožku miminka se rozhodně nehodí stejný hydratační krém, který používáte vy. Citlivá dětská pokožka potřebuje chránit před vysušováním i pravidelně zvláčňovat. Díky svým charakteristickým vlastnostem si vyžaduje zcela odlišnou péči, než pleť dospělého člověka. Vybírejte proto kosmetiku určenou výhradně pro děti. Pro každodenní péči o miminko je ideální kosmetika, která neobsahuje barviva, parfemace, alkohol či konzervační látky.5c9de53a981ccobrazek.pngPo večerní koupeli nesmíme zapomenout ani na tolik potřebnou hydrataci. Dětský krém či olejíček pokožku vašeho miminka pěkně zvláční, zhydratuje a ochrání ji před vysoušením. Dětský olej po koupeli Linteo Baby má regenerační a zklidňující účinky, pokožku vašeho miminka vyživí a zanechá ji hezky jemnou. Vhodné je použití olejíčku ihned po koupeli, protože právě tehdy je pokožka schopná absorbovat nejvíce prospěšných látek a jejich účinky se tak umocní.
5c9de55734307obrazek.png

Cesta k jemnému zadečku
Zvláštní pozornost je pak důležité věnovat plenkové oblasti, která je náchylná na nejrůznější podráždění. Základem je samozřejmě častá výměna plenek. Při každém přebalování je nutné pečlivě očistit dětskou pokožku od všech nečistot. Jedničkou je v tomto ohledu samozřejmě vlažná tekoucí voda. Pokud ale jste se svým miminkem na cestách nebo zrovna pospícháte, určitě vsaďte na vlhčené ubrousky bez alkoholu a parfemace, které jemně a přitom šetrně očistí zadeček od veškerých nečistot. Vlhčené ubrousky Linteo Baby Pure and fresh obsahují jemné čistící mléko a výtažky z aloe vera, díky nimž chrání pokožku před opruzením a snižují riziko vzniku alergií. Jsou proto vhodné pro děti již od narození.
5c9de5b25c17dobrazek.png

Reklama