Setkání s tajemnem prožíváme v různých chvílích. Stává se nám na magických či legendami opředených místech. Někdy si ho sami přivoláme při seanci. Jsou lidé, kteří občas před spaním vidí „bubáky“.

darkRozum člověku velí nevěřit na bubáky. Všechny ty zvláštní zvuky, které lidské obydlí po setmění vydává, jsou vysvětlitelné. Ta rána, to byl smeták, který spadl v kumbále. Zelené světlo je jen odraz z hodin na troubě, který se leskne na igelitovém sáčku... Bublání a šumění? To si soused odskočil na toaletu. Hučení? Kotel se rozhodl ohřát vodu... Zvláštní šramocení u dveří? To už vám fantazie pracuje na plné obrátky, ale pravděpodobně se někdo z domu vrací z nočního podniku.

Když člověk večer zhasne a zaleze si do pelechu, utlumí všechny činnosti a je náchylný k vnímání věcí, které přes den pomíjí. Proč by do smetáku v kumbále nemohl vrazit skřítek Potměšílek? Proč by zelené světlo z kuchyně nemohlo být přistávající miniaturní UFO? Bublání, šumění a hučení může stejně tak jako kotel či soused způsobovat rozverný bubák. A šramocení? Co když se z nočního podniku nevrací obyvatelé domu, ale strašidla?

A teď mi vyvraťte jedno, nebo druhé

Člověk racionální bude jistojistě tvrdit, že bubáci, UFO a strašidla jsou nesmysl. Člověk s fantazií zase prohlásí něco o tom, že nic není jednoznačné. A já se ptám, má se smysl bát? Určitě ano, uděláte tím radost vašim domácím strašidlům, které budou mít ze své práce daleko lepší požitek, než, když je prohlásíte za náhodný pád smetáku. Navíc je mnohem méně pravděpodobné, že vás navštíví zloději za dveřmi pečlivě na tři sta osmdesát sedm západů zamčenými, než pouze za zabouchnutými. Strašpytelství je tedy ideální ochrana před skutečným zlem, páchaným lidmi - vidíte to, ona nám i ta domácí strašidla vlastně pomáhají chránit rodinný krb!

Téma dne 23. března 2012: Setkání s tajemnem na vlastní kůži

  • Setkala jste se někdy s tajemnem?
  • Máte nějaký vlastní strašidelný zážitek?

Tak sem s ním! Posílejte mi své příběhy na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání strašidelného dárku, posílejte příspěvky nejpozději 23. 3. 2012 do 15.00 hodin a délka příspěvku ať je alespoň rovna tomuto odstavci, může být ale i delší samozřejmě. Jaký že dárek můžete získat? Dvě z vás dostanou zajímavé strašidelné knížky. Pro jednu přispěvatelku tu mám dva díly Upířích deníků L. J. Smithové - Temné vize Odhalení a Stefanovy deníky Chuť krve z nakladatelství FRAGMENT. Druhou z vás čeká knížka Eden Maguire Krásní mrtví, taktéž od FRAGMENTu a knížka Tři kruté příběhy s novelami J. D. Kočího, J. Hlávky a R. Šusta z nakladatelství EPOCHA.

Krom dárku můžete s tímto strašidelným tématem získat také body do březnového kola Věrnostní soutěže. Rozdělím strašlivý nášup celkem 10.000 bodů mezi pět přispěvatelek nějakým náhodným klíčem.

kniha kniha

kniha kniha

Reklama