Příspěvek na podobné téma jako ten první nám poslala čtenářka Bleblemcy. Šla by určitě rodit znovu do nemocnice, i když se tam k ní sestry chovaly nepříjemně.

Taky jsem měla pocit, že sestry v porodnici obtěžuju, milá Bleblemcy. A to jsem neměla problémy s kojením... Moc děkuju za příspěvek, pěkný den!


Dobrý den,

jsem proti porodům doma. Nikdy nepochopím jak může žena riskovat zdraví a život vlastního dítěte jen s odůvodněním, že doma je se svým milým miminkem více v klidu a mají lepší prostředí a zázemí než v porodnici.

Není to jistě pohodlné jet do nemocnice a podstoupit leckdy až téměř ponižující jednání, ale život je přednější. I kdybych bydlela hned těsně vedle porodnice nebudu rodit doma a vědomě tak přivádět v nebezpečí vlastní dítě. Porodní asistentka bude pořád jen asistentkou bez potřebného lékařského vybavení a ani u normálně probíhajícího těhotenství nemáte nikdy jistotu, že se nevyskytnou komplikace, které budou vyžadovat okamžitý lékařský zásah.

Rodila jsem v Mladé Boleslavi a všechny ženy, které neměly problém tuto nemocnici chválily. Já měla problém ne při porodu, ale po porodu s kojením. Mám vpáčené bradavky a ani kojící kloboučky mi nepomohly. Navíc se mi nezačalo dělat včas mléko. Chování a přístup sester na porodním byl naprosto ubíjející pro mou psychiku a zvlášť starší sestry se mnou jednaly jako s méněcennou retardovanou osobou jen proto, že jsem zkrátka kojit nemohla. Ondrášek brečel hlady na celou nemocnici a ony mě chodily zbytečně tahat za vyschlá prsa namísto toho, aby mu daly umělé mléko. Bulela jsem a zkoušela pořád marně kojit. Když jsem to zkoušela asi na miliontý marný pokus vešla do pokoje jedna ze sester mrkla na mě a povídá: „zkoušíte kojit? To, ale zkoušíte na to horší prso a stejně to děláte blbě.“ Pak se otočila a odešla z pokoje aniž by mi jakkoliv užitečně poradila. Když konečně Ondrovi milostivě daly umělé mléko, aby neumřel hlady tak se začalo dělat mléko i mě. Manžel mi přivezl přes protesty sester odsávačku a já odsávala jak vzteklá, ale zase k ničemu asi po dvou dnech se mi mléko ztratilo. Dodnes si myslím, že to bylo právě přístupem sester, které se snažily mi celý pobyt náležitě osladit jen proto, že jsem pro ně byla problémem. Ještě teď bezmála po třech letech o tom nedokážu mluvit v klidu a chce se mi brečet, když si na to celé vzpomenu.

Když byl Ondráškovi rok podaly další rodičky na tuto nemocnici žalobu. Právě pro přístup sester k ženám po porodu, které měly stejný nebo podobný problém jako já.

Přesto bych šla klidně do této nemocnice znovu. Porod proběhl v pořádku a to že mi bylo ublíženo po psychické stránce je zanedbatelné s ohledem na život mojeho milého Ondráška-Raráška. Mohl mít možná mlíko od maminky, kdyby... To už je, ale vlastně úplně jedno. Jsem ráda, že ho mám a všechny ostatní věci půjdou vždycky stranou.

Aby to nebylo jen smutně tak i trochu zvesela. Těsně před porodem jsem byla odeslána do sprchy s instrukcemi, že mám dýchat „jako mašinka.“ Můj muž byl u porodu přítomen a nervozně kontroloval každé nadechnutí musel však pro něco odběhnout a když se vracel mile na mě do sprchy už zdálky volal: „neslyším mašinku“ a já mu na to v nesnesitelných bolestech o poznání méně mile zato o to hlasitěji odpovídala: „jdi do p....e i s mašinkou“

Přeji všem krásný den
a těm Žen-inám, které se chystají k porodu přeji šťastný výběr porodnice

Bleblemcy

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne je: Domácí porody

  • Co si myslíte o domácích porodech?
  • Kde jste rodily?
  • Co vám vadilo?
  • Rodily byste doma?

Napište, jaký máte názor na domácí porody. Jedna z vás opět získá pěkný dárek: dětské čistící mléko PRIMALBA od firmy A-DERMA. Pište na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin. Heslo je POROD DOMA. Těším se na vaše příspěvky!

mlik

Reklama