Své malé neteře miluje a ráda jim přilepší. Jenže z dobrého skutku se pomalu stává povinnost. Je to totiž ona, kdo plní jejich přání a potřeby, zatímco rodiče mají po starosti.

Katčina starší sestra Eva (37) byla prý odmalička problémová. Neučila se, chodila za školu a práci taky zrovna nevynalezla. Nebylo proto divu, že skončila jako dělnice u pásu s minimální mzdou. A tak se brzy rozhodla, že bude raději doma na mateřské. Jenže ani její manžel nevydělává závratné částky, a tak jdou měsíc co měsíc od výplaty k výplatě. To Kateřina má dobře placenou práci, díky které si může leccos dopřát. K tomu je zatím bezdětná. A právě toho její starší sestra zneužívá.

kid

„Chápu, že nemají peněz nazbyt, a tak holkám každou chvíli něco koupím. Ať už oblečení, pořádnou tašku do školy, nějakou tu hračku. Jenže pro mou sestru se z toho stalo pravidlo. Jakmile něco potřebují, posílá je už automaticky za mnou. A to i se základními věcmi, jako jsou školní obědy, přezůvky, školní výlety a tak dále,“ svěřuje se Kateřina, kterou sestřino chování už pěkně štve. Proto se s ní o tom nedávno pokoušela promluvit. Bez úspěchu.

„Jen mě odbyla, že prý abych se při svém platu pro těch pár korun nezbláznila. A jestli jim nechci nic koupit, ať jim to řeknu sama. Odmítla, že by to byla ona, kdo je za mnou s prosíkem posílá. Samozřejmě jsem jí to nevěřila. Na vlastní uši jsem ji totiž kolikrát slyšela, jak holkám říká, že ona na to teď peníze nemá, ať si řeknou tetě! zlobí se mladá žena, ze které si její sestra udělala sponzora. A ona teď neví, jak z toho ven.

„Nechci holky zklamat a taky pochybuji, že kdybych jim ty věci nekoupila já, udělali by to jejich rodiče. Chápu, že nemají peněz nazbyt, ale cigarety, to si koupit zvládnou! Těch se nevzdají! Se sestrou se mluvit nedá, a abych vysvětlovala dětem, co je jejich miminka zač, na to zase nemám to srdce. A tak budu asi ještě nějakou chvíli dojná kráva,“ přemítá Kateřina.

Čtěte také:

Reklama