S tříděním odpadů jsem se poprvé setkala skoro před 20ti lety v Německu u sestry. Byla jsem překvapena, kolik plastových malých popelnic s igelitem uvnitř má přímo v kuchyni. Byly barevné a každý sloužil pro něco jiného. Kromě papíru, plastových lahví a skel měla dokonce jeden, kam házela zbytky jídel. Na můj dotaz "proč" říkala, že je to pro sedláky z okolí, kteří si tyto zbytky berou denně a za ně dostává vajíčka, brambory, kuřata apod. Zůstala jsem koukat s otevřenou pusou a připadalo mi to báječné. Takže ani kousek odpadku nepřišel nazmar a šetrná hospodyňka dokonce na tom vydělala.

Byla jsem moc ráda, že se takové kontejnery (i když ve větších rozměrech) objevily i u nás. Hned od začátku jsem celou rodinku vedla k třídění a dnes, když omylem chce manžel vyhodit igelitku do normálních odpadů, ho dcera šetrně upozorní, že patří jinam.

Januše


Zase jeden pozitivní příspěvek, sedláky s vajíčky tu asi mít nebudeme, ale jako nápad je to dobré. Jen by mě zajímalo, jestli ty zbytky kompostovali, nebo zda to zkrmila zvířata. To mi teď bude vrtat hlavou...

Reklama