Do soutěže bylo letos nominováno 358 zdravotních sester z celé České republiky. On-line hlasování v kategorii Sestra mého srdce, kde o umístění rozhoduje veřejnost, se zúčastnilo několik desítek tisíc hlasujících, což je rekordní počet v historii soutěže.

ses1.jpg

Stejně jako v uplynulých 18 letech podporuje anketu Sestra roku HARTMANN – RICO. „Každý den se můžeme přesvědčovat, jak důležitou a nezastupitelnou roli má v naší společnosti ošetřovatelská péče, v posledních dvou letech pak dvojnásob. Naše společnost chce i tímto způsobem podporovat náročnou profesi, která je spíš posláním, a zvyšovat její prestiž, aby se stále posouvala na místo, které jí právem náleží,“ říká Tomáš Groh, předseda představenstva HARTMANN – RICO.
Výsledky oborové soutěže Sestra roku se dělí do několika kategorií, jejichž pořadí uvádíme níž.

Sestra mého srdce

Nejvíc hlasů v hlavní kategorii získala Mgr. Dagmar Hetclová, vrchní sestra I. interní – kardiologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc a Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. S klinikou spojila celý svůj profesní život, tedy už víc než 20 let.

Sestra v přímé ošetřovatelské péči
První místo v kategorii Sestra v přímé ošetřovatelské péči obsadila Kamila Zikmundová, zdravotní sestra Nemocnice Ostrov se specializací na domácí umělou plicní ventilaci.

V roce 2016 stála u zrodu projektu domácí umělé plicní ventilace (DUPV) v Nemocnici Ostrov. Těžce nemocným pacientům s částečnou nebo úplnou závislostí na umělé plicní ventilaci přinesl tento projekt šanci na důstojný a plnohodnotný život.Sestra v managementu a vzdělávání
Vítězem kategorie se stal Mgr. Tomáš Komínek. Od roku 2012 zastává post vrchní sestry na Klinice transplantační chirurgie IKEM. V institutu pracuje na různých pozicích přes dvacet let.

ses2.jpg

Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství

získala Ida Jarošová, sestra ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín, a. s., která ve zdravotnictví obětavě pracuje už 41 let.
Stejné ocenění získala i Mgr. Ivana Dvořáčková, Ph.D, zástupkyně náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Fakultní nemocnice Hradec Králové. Ivana Dvořáčková je, mimo jiné, dlouholetou aktivní členkou ČAS. Působila v jejím prezidiu i etické komisi, vede pracovní skupinu soudních znalců při prezidiu asociace, od roku 2009 zastává také post místopředsedkyně výboru ČAS v regionu Hradec Králové.

Záštitu nad soutěží tradičně převzala Dagmar Havlová za Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a večera se také osobně zúčastnila. Další záštity převzaly: Ministerstvo zdravotnictví ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Česká asociace sester (ČAS), Unie zaměstnavatelských svazů ČR a Aliance pro telemedicínu a digitalizaci zdravotnictví a sociálních služeb.

Vítěze jednotlivých kategorií vybrala odborná porota. Moderování slavnostního večera se ujal Libor Bouček, o hudební program se postarala zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová.

Reklama