affair

Manželství Lucie ztroskotalo kvůli nevěře, jenže to se bohužel stává. Mnohem bolestnější ale bylo poznání, že milenkou jejího muže se stala její vlastní sestra Katka, které nebylo zřejmě nic svaté.

„Katka byla o pět roků mladší než já a vždycky takový miláček, všichni ji měli rádi. Věčně někde randila, zatímco já seděla doma a učila se. Docela jsem jí záviděla, pak jsem se ale zamilovala do Petra a sestřin bezstarostný život mě už nezajímal. Po půlroční známosti jsme se vzali a Katka nesměla na svatbě samozřejmě chybět. A když mi pošeptala, že jsem si dobře vybrala, měla jsem radost a byla jsem na svého muže ještě víc pyšná,“ vzpomíná Lucie. To ale netušila, že Katce se Petr líbí víc, než by měl, a že když se rozhodne něco dostat, tak to prostě mít bude. Vřítila se do jejich poklidného manželství jako uragán a zanechala za sebou opravdu pořádnou spoušť.

„Jeden z jejích milenců ji vyhodil, neměla kam jít, a tak přišla s pláčem za mnou. Nemohla jsem ji nechat na ulici, a tak bydlela s námi.“ Vděku se ale Lucie rozhodně nedočkala, to, že jí sestra s ničím v domácnosti nepomohla by ještě překousla, ale ostrou ránu do srdce jí zasadilo to, co uviděla na vlastní oči.

„V práci se mi udělalo hrozně špatně, a tak jsem šla domů dřív. Jen co jsem otevřela dveře, uslyšela jsem zvuky, které si s ničím nemůžete splést... Napadlo mě, že si Petr přivedl domů milenku, a tak jsem vtrhla do ložnice. Jenže to bylo ještě horší, než jsem si mohla představit. Můj manžel se válel v posteli s mojí vlastní sestrou! Stála jsem ve dveřích jako opařená a pořád doufala, že je to jen zlý sen, vždyť jsme měli po svatbě teprve několik týdnů.“

Lucie se okamžitě od Petra odstěhovala ke své kamarádce a zažádala o rozvod. Jenže osud tomu chtěl nejspíš jinak, protože brzy zjistila, že je těhotná.

„Rozhodla jsem se, že své dítě vychovám sama, jenže Petr o tom nechtěl ani slyšet. Pořád za mnou chodil, omlouval se a tvrdil, že s Katkou je dal dohromady alkohol a stalo se to jen jednou. A já husa hloupá ho nakonec vzala zpátky, i když mě to pořád moc bolelo. Říkala jsem si, že hlavní je teď štěstí děťátka a to by mělo mít úplnou rodinu a já snad jednou přestanu myslet na to, jak mi manžel ublížil. Katce jsem ale odpustit nedokázala, nedovedla jsem pochopit, proč mi to udělala. Měla tolik nápadníků, vždyť vždycky měla víc než já, proč mi tedy nenechala to, co bylo pro mě nejcennější? “

Když se Davídek narodil, zdálo se všechno zase v růžovějších barvách. Svět se teď točil hlavně kolem prvorozeného syna a Lucii se dokonce podařilo zapomínat na to, jak jí ti nejbližší zlomili srdce. „Jenže nejspíš jsem také zapomínala věnovat se i Petrovi, protože opět skončil v náručí Katky,“ přiznává zlomená žena. Tentokrát se Petr už nesnažil nic vysvětlovat a k sestře se rovnou nastěhoval. Vůbec ho netrápilo, že opouští nejen svou ženu, ale i malého syna.

„Jak se ale dalo čekat, soužití Petra a Katky netrvalo dlouho. Oba měli o životě jiné představy, Katka si chtěla užívat se vším všudy a nic si neodříkat a Petr nedělal nic jiného, než že na ni hrozně žárlil.“  Katce se začal uloupený manžel zajídat, a tak ho poslala brzy k ledu. „Petr měl ale tu drzost, že za mnou zase přišel a chtěl se vrátit. Tentokrát jsem ho hnala svinským krokem. Už ho nikdy nechci vidět a svoji sestru také ne! Zničili všechno, v co jsem kdy věřila. Můžu jen děkovat Bohu, že se toho nedožili naši rodiče.“